Bundesliga: Füchse lepsze od Frisch Auf!, dwie bramki Jaszki

Füchse Berlin pokonało Frisch Auf! Göppingen 28:23 (15:14) w jedynym wtorkowym meczu DKB Handball Bundesligi. Dwie bramki dla Lisów zdobył polski rozgrywający Bartłomiej Jaszka.

Wtorkowe spotkanie w Max-Schmeling Halle w Berlinie zainaugurowało czwartą serię gier niemieckiej Bundesligi. Podopieczni Dagura Sigurdssona, mimo że wskazywani byli jako faworyci potyczki z Frisch Auf! Göppingen, mecz zaczęli dość sennie, w pierwszych minut popełniając kilka poważnych błędów i przegrywając pojedynki z bramkarzem biało-zielonych, Primozem Prostem.

Goście natomiast po fatalnym starcie ligi i trzech porażkach w pierwszych kolejkach, w Berlinie liczyli na odwrócenie złej karty i rozpoczęcie marszu w górę tabeli. Początkowo drużyna Velimira Petkovicia radziła sobie dość dobrze, w 9. minucie obejmując nawet prowadzenie 5:3 po trafieniu Momira Rnicia. Z czasem jednak inicjatywę przejęli gospodarze i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końcowej syreny.

W 38. minucie po bramce Jespera Nielsena Lisy prowadziły już 19:15, a w 47. minucie trafienie Pavla Horaka powiększyło ich przewagę do pięciu trafień (24:19). Füchse ostatecznie zwyciężyło 28:23, dzięki czemu przynajmniej na dwadzieścia cztery godziny awansowało na 4. miejsce w tabeli. Ligowe zmagania 4. kolejki dokończone zostaną w środę.

Bartłomiej Jaszka rozegrał dość przyzwoite spotkanie. Polski rozgrywający zdobył dwie bramki (2/5 - 40%), dodatkowo notując dwie asysty, błąd techniczny i wywalczając jeden rzut karny dla swojego zespołu.

10.09.2013 - wtorek: Füchse Berlin - Frisch Auf! Göppingen 28:23 (15:14) Najwięcej bramek: dla Füchse - Konstantin Igropulo 6, Mattias Zachrisson 5, Iker Romero 4, Bartłomiej Jaszka 2; dla Frisch Auf! - Momir Rnić 5, Christian Schöne 4, Michael Kraus, Felix Lobedank, Marcel Schiller - po 3.