KPR rozbił Pomezanię, derby Gdańska dla Wybrzeża (wyniki)

W hitowym starciu 16. kolejki I ligi mężczyzn gr. A KPR Legionowo rozbiło Polski Cukier-Pomezanię Malbork 32:23. Ważne zwycięstwo odniosło też Wybrzeże Gdańsk, które pokonało SMS ZPRP Gdańsk 29:24.

Zawodnicy KPR-u Legionowo szybko pozbierali się po zeszłotygodniowej porażce z bezpośrednim rywalem w walce o awans (Wybrzeżem Gdańsk) i w sobotnie popołudnie w świetnym stylu pokonali Polski Cukier-Pomezanię Malbork 32:23. Mecz nie przyniósł zbyt wielu emocji - gospodarze kontrolowali losy rywalizacji od pierwszych minut, jeszcze przed przerwą osiągając sześć bramek przewagi (15:9).

Ważne zwycięstwo zapisali na swym koncie także szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk, którzy w derbowym starciu ograli SMS ZPRP Gdańsk 29:24 (13:12). Wygrana, przy jednoczesnym potknięciu Pomezanii pozwoliła zespołowi Damiana Wleklaka i Daniela Waszkiewicza umocnić się na drugim miejscu w ligowej tabeli.

Ciekawie robi się w dolnych rejonach tabeli, gdzie swój dorobek powiększyły zespoły WKS Grunwaldu Poznań, AZS-u UW Warszawa oraz Realu Astromal Leszno. Porażki skomplikowały natomiast nieznacznie sytuację Vetrexu Sokół Kościerzyna oraz Kar-Do Spójni Gdynia. O czołowe lokaty w tabeli powalczą ponadto zespoły Warmii Traveland Olsztyn (zwycięstwo nad GSPR-em Gorzów Wlkp. 40:29) oraz Wolsztyniaka Wolsztyn (remis z zespołem z Leszna).

SMS ZPRP Gdańsk - Wybrzeże Gdańsk 24:29 (12:13) WKS Grunwald Poznań - Kar-Do Spójnia Gdynia 34:28 (19:12) Wolsztyniak Wolsztyn - Real Astromal Leszno 25:25 (12:14) GSPR Gorzów Wlkp. - Warmia Traveland Olsztyn 29:40 (9:19) KPR Legionowo - Polski Cukier-Pomezania Malbork 32:23 (15:9)  Vetrex Sokół Kościerzyna - AZS UW Warszawa 17:25 (10:12)