Siódemka Miedź dwukrotnie lepsza od Chrobrego

Szczypiorniści Siódemki Miedź wygrali 27:26 z Chrobrym Głogów w drugim czwartkowym meczu sparingowym. Zespół trenera Marka Motyczyńskiego prowadził już nawet różnicą 12 bramek.

Na dwa tygodnie przed wznowieniem rozgrywek PGNiG Superligi szczypiorniści Siódemki Miedź pokazali, że są w dobrej dyspozycji. W pierwszej połowie drugiego czwartkowego sparingu legniczanie wręcz zdemolowali rywala. Po 21 minutach gry prowadzili już 13:1! Przed przerwą głogowianie zdołali jednak zniwelować straty do pięciu trafień. W drugiej połowie podopieczni trenera Marka Motyczyńskiego opadli z sił i o mało co goście nie doprowadzili do remisu. Ostatecznie Siódemka Miedź wygrała zaledwie jedną bramką 27:26.

W pierwszym sparingu zespół trenera Marka Motyczyńskiego pokonał 31:25 Chrobrego Głogów. Siódemka Miedź grała agresywnie w obronie, sporo bramek zdobywała z kontr, a w ataku pozycyjnym zaprezentowała kilka nowych rozwiązań. Legniczanie wyszli na prowadzenie na początku spotkania i nie oddali go już do końcowej syreny. Ostatecznie jak najbardziej zasłużenie wygrali różnicą sześciu trafień, co wprawiło trenera Marka Motyczyńskiego w dobry humor. - Oczywiście rezultat jest dla mnie sprawą drugorzędną, ale zawsze lepiej mecz kontrolny wygrać niż przegrać. To wpływa na atmosferę w drużynie. Chciałbym, żeby tak wszystko wychodziło nam w lidze, kiedy dochodzi stres - mówi szkoleniowiec Siódemki Miedź.

W towarzyskiej potyczce z Chrobrym zabrakło lekko kontuzjowanego Bartosza Dudka oraz Bartłomieja Koprowskiego, który wypadł z kadry ze względu na sesję na uczelni. Z dobrej strony pokazał się nowy nabytek Siódemki Aleksander Kokoszka.

Siódemka Miedź Legnica - Chrobry Głogów 27:26 (16:11)

Siódemka Miedź: Kiepulski - Adamski 3, Gregor 5, Kokoszka 7, Skrabania 3, Jarowicz 1, Prątnicki 2, Czuwara 2, Piwko 4, Wojkowski, Buchwald, Kryński, Wita.