Bundesliga: Pechowa porażka zespołu Niewrzawy i Tłuczyńskiego

O sporym pechu mogą mówić Paweł Niewrzawa i Tomasz Tłuczyński. Ich zespół, TuS N-Lübbecke przegrał spotkanie 7. kolejki Bundesligi z GWD Minden 31:32, tracąc bramkę sekundę przed końcem meczu.

Początek starcia w Kempa-Halle w Minden nie ułożył się po myśli zawodników z Lübbecke. Podopieczni Gennadija Chalepo co prawda prowadzili w 3' minucie 2:0, jednak niespełna siedem minut później przegrywali już 3:6. Z bardzo dobrej strony w pierwszych minutach pokazali się Aljoscha Schmidt oraz Alexandar Svitlica, którzy nakręcali ataki beniaminka z Nadrenii Północnej-Westfalii.

Gospodarze dyktowali warunki gry jeszcze blisko przez kwadrans, kiedy to przyjezdni zdobywając pięć bramek pod rząd uzyskali trzybramkową przewagę (16:13). Świetnie do gry wprowadził się wówczas Paweł Niewrzawa, który na przestrzeni dziewięciu minut pierwszej i drugiej połowy zdobył trzy bramki.

Nieźle radził sobie także Tomasz Tłuczyński, który co prawda w głównej mierze egzekwował rzuty karne, ale zdobył także jedną bramkę z gry. Goście z Lübbecke długo prowadzili grę, jeszcze w 54' minucie wygrywając 29:27. Końcówka meczu w pełni należała jednak do gospodarzy, których do wygranej poprowadził Nenad Bilbija. Rosły słoweński rozgrywający zdobył w całym meczu 8 bramek, w tym decydujące o zwycięstwie trafienie na sekundę przed syreną końcową.

Pomimo porażki, ekipa polskich szczypiornistów może utrzymać siódme miejsce w ligowej tabeli. Zawodnicy TuS zgromadzili w siedmiu spotkaniach osiem punktów i w obecnej kolejce spotkań zagrozić może im jedynie SC Magdeburg. Ekipa Bartosza Jureckiego zagra w niedzielę z MT Melsungen.

05.10.2012, piątek:  GWD Minden - TuS N-Lübbecke 32:31 (14:16)  Najwięcej bramek:  dla Minden - Nenad Bilbija 8, Aljoscha Schmidt 7, Alexandar Svitlica 7; dla Lübbecke - Jens Schöngarth 7, Tomasz Tłuczyński 5, Dennis Wilke 5, Paweł Niewrzawa 3.

Pozostałe spotkania 7. kolejki: 02.10 - TV 1893 Neuhausen - THW Kiel 20:39 (8:20) CZYTAJ 02.10 - VfL Gummersbach - HSV Hamburg 31:35 (17:18) CZYTAJ 03.10 - Füchse Berlin - HBW Balingen-Weilstetten 27:26 (16:14) CZYTAJ 03.10 - HSG Wetzlar - SG Flensburg-Handewitt 31:31 (13:14) CZYTAJ 06.10, godz. 15:00 - Rhein-Neckar Löwen - TBV Lemgo 06.10, godz. 19:00 - TSV Hannover-Burgdorf - TV Grosswallstadt 06.10, godz. 20:15 - Frisch Auf! Göppingen - TUSEM Essem 07.10, godz. 17:30 - SC Magdeburg - MT Melsungen