Śląsk i Control Process rządzą w lidze - podsumowanie spotkań w II lidze mężczyzn

Za nami ostatnie zmagania drugoligowych szczypiornistów w tym roku. Rozgrywki pierwszej rundy zakończyły drużyny grające w grupie dolnośląskiej oraz śląskiej. Na czele tabel ligowych znajdują się Śląsk Wrocław oraz Control Process Tarnów, które zamknęły pierwszą rundę ważnymi wygranymi.

Grupa I

W hicie drugiej ligi WKS Śląsk Wrocław we własnej hali pokonał wicelidera z Kalisza. Spotkanie od pierwszych minut należało do emocjonujących. Obydwie ekipy miały chrapkę na wygraną, lecz to gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W spotkanie lepiej weszli podopieczni Bruno Budrewicza, którzy rozpoczęli ten mecz od prowadzenia 2:0. Później pomału do głosu zaczęli dochodzić wrocławianie. Na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 14:10 dla Śląska. Drugą połowę fantastycznie rozpoczęli kaliszanie, którzy po dwunastu minutach drugiej części objęli prowadzenie 18:16. Z biegiem czasu gra nabierała coraz większych rumieńców a gospodarze zapewnili sobie wygraną dopiero w ostatniej minucie spotkania. Śląsk zakończył pierwszą rundę z kompletem zwycięstw natomiast MKS na swoim koncie ma dziewięć wygranych oraz trzy porażki.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli szczypiorniści AZS UZ Zielona Góra. Podopieczni Marka Książkiewicza tym razem pokonali ekipę Tęczy Kościan. Zielonogórzanie w końcówce pierwszej rundy prezentowali się naprawdę przyzwoicie. Jak zatem będzie wyglądać ich gra w rundzie rewanżowej?

Do sporych niespodzianek doszło w Dzierżoniowie oraz w Obornikach Wlkp. Dzierżoniowscy szczypiorniści przed własną publicznością ulegli dwiema bramkami Olimpowi Grodków. Grodkowianie przeskoczyli tym samym zespół Żagwi w ligowej tabeli. Niespodzianką zakończyły się derby Wielkopolski. Sparta Oborniki pokonała we własnej hali ograli MKS Poznań, dla którego była to już trzecia wyjazdowa porażka w rozgrywkach. Podopieczni Domana Leitgebera tą porażką utrudnili sobie drogę do pierwszego miejsca, które dałoby bezpośredni awans do pierwszej ligi.

W niedzielnych spotkaniach beniaminek z Polkowic po bardzo ciekawym spotkaniu zaledwie jedną bramką przegrał z OSiR-em Komprachcice, natomiast w Oleśnicy ostatnia w ligowej tabeli Pogoń odniosła trzecie zwycięstwo w sezonie pokonując Zagłębie II Lubin. Oleśniczanie dzięki tej wygranej opuścili ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

13. kolejka - 17/18.12.2011

Żagiew Dzierżoniów - Olimp Grodków 28:30 (12:16)

UKS PR 2 Polkowice - OSiR Komprachcice 26:27

Śląsk Wrocław - MKS Kalisz 31:28 (14:10)

Pogoń Oleśnica - Zagłębie II Lubin 38:24

Sparta Oborniki Wlkp. - MKS Poznań 25:22 (14:9)

Grupa IV

Na pierwszym miejscu pierwszą rundę zakończyli szczypiorniści Control Process Tarnów. W trzynastej kolejce tarnowianie pokonali we własnej hali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Gospodarze inicjatywę posiadali od pierwszych minut a ich przewaga w 13 minucie wyniosła już aż dwanaście bramek! Skuteczna gra w ataku pozwoliła podopiecznym Marcina Ogarka odnieść wysokie, dziesięciobramkowe zwycięstwo.

Wysoką wygraną odnieśli również zawodnicy Wisły Sandomierz. Sandomierzanie na własnym parkiecie pokonali Juvenię Rzeszów. Gospodarze nie pozostawili złudzeń ostatniej drużynie sezonu, kto będzie zwycięzcom tego pojedynku. Rzeszowianie wciąż nie mogą zdobyć upragnionych punktów a przerwę w rozgrywkach spędzą w strefie spadkowej. Los Juveni podzielił Orzeł Przeworsk, który nie wywalczył punktów w Bytomiu i także pozostał w strefie zagrożonej opuszczeniem szeregów drugiej ligi. Za ubiegłotygodniową porażkę zrehabilitowali się zawodnicy Zagłębia Sosnowiec. Podopieczni Krzysztofa Adamuszka w roli gospodarza ograli akademików z Politechniki Świętokrzyskiej.

Sporo emocji dostarczył pojedynek w Bochni pomiędzy dwoma beniaminkami. MOSiR Arcom uległ na własnym parkiecie w starciu z KSSPR II Końskie. Pierwsza część spotkania należała do bochnian, którzy na przerwę schodzili z jedną bramką przewagi. Goście przebudzili się w drugiej połowie, którą wygrali 21:16, co pozwoliło odnieść ważne zwycięstwo. Pozycję wicelidera obronił Grunwald Ruda Śląska, który odniósł wyjazdowe zwycięstwo nad Siódemką Chełmek. Rudzianie po niespełna 10 minutach objęli kilkubramkowe prowadzenie. Podopiecznym Marcina Księżyka przytrafił się w drugiej połowie chwilowy kryzys a ich przewaga stopniała zaledwie do jednej bramki. Szczypiorniści Grunwaldu wrócili jednak na właściwy tor i zwycięstwo dowieźli do końca. Była to ich dziesiąta wygrana w rozgrywkach.

MOSM HIT Bytom - Orzeł Przeworsk 39:26 (20:8)

MOSiR Arcom Bochnia - KSSPR II Końskie 35:39 (19:18)

Control Process Tarnów - KSZO Ostrowiec Św. 44:34 (25:13)

Zagłębie Sosnowiec - AZS Politechnika Św. 30:24 (12:10)

Siódemka Chełmek - Grunwald Ruda Śląska 29:32 (13:18)

Wisła Sandomierz - Juvenia Rzeszów 45:29 (22:13)