Udana inauguracja Jednoroga, emocje w derbach Olsztyna - podsumowanie spotkań w II lidze mężczyzn

Od zwycięstwa pracę w Dzierżoniowie rozpoczął Tadeusz Jednoróg a jego Żagiew pokonała sensacyjnie MKS Kalisz. Olbrzymie emocje towarzyszyły spotkaniu w stolicy Warmii i Mazur. W derbach Olsztyna AZS UWM minimalnie zwyciężył Szczypiorniaka.

Grupa I

Sensacją zakończyło się spotkanie w Dzierżoniowie. Tamtejsza Żagiew pokonała jednego z murowanych kandydatów do awansu, MKS Kalisz. Podopieczni Bruno Budrewicza przyjechali na Dolny Śląsk zmazać plamę z poprzedniej kolejki, jaką była porażka z Olimpem. Przez pierwsze 10 minut kibice zobaczyli zaledwie trzy bramki. Do końca pierwszej części gry to gospodarze posiadali inicjatywę. Rzucali dwie a nawet trzy bramki z rzędu tracą zaledwie jedną. Obie ekipy drugą część meczu rozpoczęły z wysokiego C. Najpierw MKS zdobył trzy bramki z rzędu i doprowadził do wyrównania, a po chwili na prowadzenie powrócili dzierżoniowanie rzucając z rzędu cztery bramki. Goście zaczęli prezentować się dużo lepiej dopiero w ostatnich dziesięciu minutach, jednak wywalczona przewaga pozwoliła Żagwi zdobyć komplet punktów.

Swojej szansy na zbliżenie się do czołówki nie wykorzystali szczypiorniści Sparty Oborniki Wlkp., którzy we własnej hali przegrali z jedną z najsłabszych drużyn, AZS-em UZ Zielona Góra. Kibice obornickiej drużyny przecierali oczy ze zdumienia. Gra oborniczan kompletnie się nie kleiła. Wykorzystali to podopieczni Marka Książkiewicza, którzy odnieśli trzecią wygraną w sezonie. Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli szczypiorniści Olimpu Grodków. W jedenastej kolejce wysoko pokonali Orlika Brzeg. W najciekawszym spotkaniu zespołów z dolnej części tabeli Pogoń Oleśnica nie wykorzystała atutu własnej hali i została ograna przez Tęczę Kościan. Podopieczni Rafała Szatkowskiego rozegrali znakomite zawody, które na chwilę poprawiły im humory. Z kompletem zwycięstw w ligowej tabeli przewodzi Śląsk Wrocław. Wrocławianie we własnej hali przy dopingu ponad 2000 kibiców pokonali MKS Poznań różnicą sześciu bramek. W Polkowicach czwarte zwycięstwo w sezonie odniósł UKS PR 2, który ograł zespół rezerw Zagłębia Lubin.

11. kolejka - 03/04.12.2011

Żagiew Dzierżoniów - MKS Kalisz 19:17 (9:6)

Olimp Grodków - Orlik Brzeg 37:27 (15:13)

UKS PR 2 Polkowice - Zagłębie II Lubin 23:20

Śląsk Wrocław - MKS Poznań 39:33 (20:14)

Pogoń Oleśnica - Tęcza Kościan 28:40 (10:22)

Sparta Oborniki Wlkp. - AZS UZ Zielona Góra 27:30 (11:17)

Grupa A

Olbrzymie emocje towarzyszyły derbom Olsztyna, w których zmierzyły się AZS UWM ze Szczypiorniakiem. Od pierwszych minut zawodnicy obu drużyn razili nieskutecznością, w 20 minucie na tablicy widniał wynik 5:5. Na przerwę z jedną bramką przewagi schodzili podopieczni Karola Adamowicza. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gra toczyła się głównie bramka za bramkę. Dopiero w końcówce akademicy wyszli na dwubramkowe prowadzenie, które pozwoliło im pozostać na fotelu lidera z tytułem jedynej niepokonanej drużyny w tej grupie. Łatwe zwycięstwo odnieśli szczypiorniści AZS UKW Bydgoszcz, którzy ograli zamykający tabelę AZS UMK Toruń. Zmiana miejsc na pozycjach sześć i siedem zaszła po meczu pomiędzy MKS Grudziądz a Koroną Koronowo. Grudziądzanie dwa punkty zawdzięczają dobrej grze w pierwszej części meczu. W drugiej spuścili z tonu pozwalając szczypiornistom Korony odrobić straty, jednak zabrakło im czasu by wywalczyć chociażby punkt.

9. kolejka - 03/04.12.2011

AZS UWM Olsztyn - Szczypiorniak Olsztyn 22:21 (8:7)

MKS Grudziądz - Korona Koronowo 41:39 (20:14)

AZS UKW Bydgoszcz - AZS UMK Toruń 37:23 (23:8)

Grupa B

Ostatnią kolejkę przed blisko dwumiesięczną przerwą rozegrali piłkarze ręczni z grupy pomorskiej B. W najciekawszym spotkaniu Gwardia Koszalin we własnej hali pokonała Energetyka Gryfino. Bardzo wyrównana była pierwsza połowa meczu, którą jedną bramką wygrali Gwardziści. Po zmianie stron to gospodarze lepiej rozgrywali swoje akcje. Ostatecznie w meczu na szczycie wygrali z Energetykiem różnicą pięciu bramek. Na trzecie miejsce w ligowej tabeli wskoczył Sokół Gdańsk, który nie miał problemu z ograniem beniaminka z Wejherowa. Wyrównany mecz miał miejsce w Tczewie. W starciu beniaminków Sambor minimalnie uległ GKS-owi Żukowo. Na pozycji lidera pozostała drużyna z Gdyni. Kar-Do Spójnia w derbach Trójmiasta pokonała AZS PG Gdańsk. Dominacja gdynian trwała na parkiecie od pierwszej do ostatniej minuty. Gdynianie mogą być bardzo zadowoleni ze swojej gry w pierwszej rundzie rozgrywek. Każdy z zespołów powinien w odpowiedni sposób wykorzystać okres przerwy na jeszcze lepsze przygotowanie do spotkań rewanżowych.

7. kolejka - 03/04.12.2011

Kar-Do Spójnia Gdynia - AZS PG Gdańsk 41:28 (20:12)

Sambor Tczew - GKS Żukowo 24:25 (14:14)

Sokół Gdańsk - Tytani Wejherowo 35:25 (14:10)

Gwardia Koszalin - Energetyk Gryfino 23:18 (11:10)

Grupa III

Z tegorocznymi rozgrywkami żegnają się piłkarze ręczni w grupie mazowieckiej. Ostatnie kolejka dostarczyła kibicom dwa dosyć niespodziewane rezultaty. Sensacją zakończyły się mecze w Ostrołęce oraz Radomiu. Trójka Ostrołęka osłabiona brakiem kilku podstawowych zawodników oraz brakiem trenera musiała uznać wyższość Pabiksu Pabianice. Ostrołęczanie kompletnie zawalili drugą połowę i musieli oddać punkty przyjezdnym. W derbach Mazowsza AZS Politechnika II Radom we własnej hali ograła ZEPTER-a AZS UW II Warszawa. Goście po tej porażce stracili trzecie miejsce w ligowej tabeli na rzecz Kasztelana Sierpc. Wspomniany Kasztelan nie dał większych szans szczypiornistom z Lublina. Zamykający ligową tabelę AZS UMCS uległ w Sierpcu tamtejszej drużynie różnicą aż 19 bramek.

Zwycięstwa odniosły dwa najlepsze zespoły. Lider z Legionowa na własnym parkiecie pokonał Włókniarza Konstantynów Łódzki, natomiast znajdujący się na drugim miejscu AZS UŁ PŁ Łódź w Białymstoku rozgromił miejscowy MOKS. Białostoczanie zakończyli rozgrywki w nienajlepszych humorach a ich przedostatnia lokata na koniec pierwszej rundy nie napawa optymizmem.

Trójka Ostrołęka - Pabiks Pabianice 21:30 (13:12)

Kasztelan Sierpc - AZS UMCS Lublin 39:20 (16:12)

MOKS Słoneczny Stok - AZS UŁ PŁ Łódź 22:45 (10:26)

KPR Legionowo - Włókniarz Konstantynów Łódzki 32:23 (14:8)

AZS Politechnika II Radom - ZEPTER AZS UW II Warszawa 31:24 (16:10)