Ruch pewnie awansował do 1/4 Pucharu Polski - relacja z meczu KPR Ruch Chorzów - UKS Olimp Grodków

Spotkanie Olimpu z Ruchem nie przyniosło zbyt wielu emocji. Mecz miał szkolny charakter, a na twarzach zawodniczek obu ekip często gościł uśmiech, chociaż momentami zdarzała się ostra walka. Różnica klas była zbyt wysoka. Ruch wygrał zdecydowanie.

Już podczas rozgrzewki było widać, który zespół zwycięży w tym spotkaniu. Zawodniczki z II-ligowego Grodkowa rozgrzewały się chaotycznie podpatrując koleżanki z Superligi. Od pierwszych minut spotkania chorzowianki objęły prowadzenie. Mimo kilku dobrych interwencji bramkarki gospodyń, Ruch uciekał Olimpowi z każdą minutą bardziej. Przebieg meczu dobrze obrazuje akcja z początku spotkania, kiedy środkowa Olimpu przejęła piłkę na połowie i zamiast biec czym prędzej na bramkę gości, z uśmiechem na twarzy zatrzymała się czekając na powrót rywalek oraz pomoc swoich zawodniczek. W Ruchu dobrze spisywała się Joanna Rodak, która rzuciła w pierwszej połowie pięć bramek. Do przerwy gospodynie przegrywały 3:25.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Grodkowianki rozpaczliwie atakowały bramkę rywalek, a chorzowianki po szybkim ataku zdobywały bramki. Gospodynie braki w umiejętnościach starały się nadrobić twardą walką, ale to najczęściej kończyło się rzutem karnym dla przeciwniczek, bądź karą, tak jak miało to miejsce w 49 minucie, kiedy Aleksandra Komisarz otrzymała czerwoną kartkę. Na uwagę zasługuje sześć trafień w drugiej połowie Agnieszki Pieniowskiej. W zespole gospodarzy nieźle zaprezentowała się Marta Górna, która zagrała z wielkim zaangażowaniem i zdobyła trzy spośród siedmiu bramek zdobytych przez swoją drużynę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 41:7 dla Ruchu i to chorzowianki zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski.

UKS Olimp Grodków - KPR Ruch Chorzów 7:41 (3:25)

Olimp: Laputa, Pająk - Szczypel, Gajowska, Górna M 3, Komisarz 1, Bielecka 1, Śmietana 1, Mieszkowska, Nastałek, Jaworska 1, Kornek, Gądek, Górna W

Kary: Gajowska, Górna, Komisarz(czerwona kartka za faul)

Karne:0/1

Ruch: Wąż, Karwat, Montowska - Pieniowska 6, Jasinowska 6, Pawlik, Lanuszny 1, Jasińska 1, Lesik 1, Polenz 5, Brymerska 1, Krzymińska 4, Kempa 3, Rodak 5, Michla 5, Salamon 3

Kary: Jasińska, Kempa, Michla