Bundesliga: Hamburg nie zwalnia, 8 bramek Polaków

Szczypiorniści HSV Hamburg wykonali kolejny krok w stronę pierwszego w historii klubu mistrzostwa Niemiec. Drużyna barw której bronią bracia Marcin i Krzysztof Lijewski tym razem nie dała szans MT Melsungen zwyciężając 33:23.

Podopieczni Martina Schwalba kontynuują niesamowitą passę - niedzielna wygrana nad MT Melsungen była dla jego zespołu dwudziestym piątym kolejnym meczem ligowym bez porażki! Hamburczycy, którzy pewnie kroczą w kierunku mistrzostwa Niemiec nie mieli większych problemów z ograniem ekipy Michaela Rotha, uzyskując trzybramkowe prowadzenie już w 12. minucie (6:3). Ich przewaga rosła z każdą minutą, aż w 55. minucie osiągnęła rozmiary dziesięciu trafień. Do wygranej drużynę z północy Niemiec poprowadził chorwacki obrotowy Igor Vori, który wykorzystując doskonałe podania kolegów zdobył sześć bramek i obok grającego w Melsungen Nenada Vuckovicia, był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. W barwach HSV nie zabrakło także reprezentantów Polski - Marcina i Krzysztofa Lijewskich. Starszy z braci występował na parkiecie przez blisko 40 minut i zdobył w tym czasie trzy bramki. Krzysztof, który był zmiennikiem Marcina zapisał na swoim koncie jedno trafienie. Hamburczycy utrzymali bezpieczną kilkupunktową przewagę tuż przed decydującymi spotkaniami w sezonie nad drugim w tabeli THW Kiel.

W weekend w ramach 26. kolejki niemieckiej Bundesligi rozegrane zostało także drugie spotkanie, w którym zmierzyły się ekipy HBW Balingen-Weilstetten oraz SC Magdeburg. Na swoją korzyść rozstrzygnęli je popularni Gladiatorzy, którzy notując piętnastą wygraną w sezonie przedłużyli swe szanse na udział w europejskich pucharach. Podopiecznych Franka Carstensa do zwycięstwa poprowadził holendersko - austriacki duet Fabien van Olphen (6 bramek) - Robert Weber (7 trafień). Ze znakomitej strony pokazał się także polski obrotowy Bartosz Jurecki. Reprezentant Polski zapisał na swym koncie cztery trafienia i wywalczył trzy rzuty karne.

W środowy wieczór rozegrane zostanie spotkanie kończące 26. serię spotkań, a zmierzą się w nim zespoły TSG Lu.-Friesenheim oraz TuS N-Lübbecke.

HBW Balingen-Weilstetten - SC Magdeburg 25:32 (13:17)

Najwięcej bramek: dla Balingen - Herth 6 (2/4), Ettwein 5, Lobedank 2; dla Magdeburga - Weber 7 (3/4), van Olphen 6, Jurecki 4.

HSV Hamburg - MT Melsungen 33:23 (14:10)

Najwięcej bramek: dla Hamburga - Vori 6, Hens 4, Kraus 4; dla Melsungen - Vucković 6, Sanikis 5, Schöngarth 3.