Finaliści Pucharu Polski w komplecie (wyniki)

W środę poznaliśmy komplet finalistów Pucharu Polski. W Final Four, które odbędzie się w Płocku wystąpią: Vive Targi Kielce, Orlen Wisła Płock, Warmia Anders Group Społem Olsztyn oraz Reflex Miedź Legnica.

Losy pojedynku Orlen Wisły Płock z GSPR Gorzów Wlkp. rozstrzygnęły się już praktycznie przed tygodniem w Gorzowie, Nafciarze wówczas odnieśli efektowne zwycięstwo - 33:23. Spotkanie w Płocku było dla podopiecznych Larsa Walthera już tylko formalnością. W istocie tak było. Mecz nie dostarczył sympatykom szczypiorniaka żadnych emocji. Nafciarze urządzili sobie trening strzelecki, a grający bez większego zaangażowania goście nie utrudniali im zbytnio zadania. To przełożyło się na wysokie zwycięstwo Orlen Wisły - 42:18 i pewny awans do Final Four.

Również w przypadku dwumeczu Warmii Anders Group Społem Olsztyn z Orlen Wisłą II Płock losy awansu rozstrzygnęły się w pierwszym spotkaniu. Wówczas młodzi Nafciarze po dobrych 40 minutach opadli z sił i doznali wysokiej porażki 28:34. W Olsztynie szczypiorniści Warmii już od pierwszych minut kontrolowali wynik pojedynku. Zespół Zbigniewa Tłuczyńskiego systematycznie powiększał swoje prowadzenie i ostatecznie wygrał wysoko 36:25.

Pierwszoligowa Pogoń zaprzepaściła szanse na Final Four

Najwięcej emocji budziła rewanżowa konfrontacja Gaz-System Pogoni Szczecin z Reflex Miedzią Legnica. Przed tygodniem w Legnicy niespodziewanie to zawodnicy pierwszoligowego zespoły tryumfowali 26:23. Pewne był, iż szczypiornistom Pogoni w drugim meczu o zwycięstwo będzie jeszcze trudniej. Pojedynek jednak ułożył po ich myśli, w 15 minucie szczecinianie prowadzili 8:5. Podopiecznym Edwarda Strząbały udało się jednak jeszcze przed przerwą odrobić większość strat i po pierwszej połowie wynik brzmiał 15:14. W drugiej połowie zawodnicy z Legnicy zaprezentowali się nieco lepiej i w 42 minucie objęli prowadzenie - 20:17. Wówczas straty z pierwszego spotkania zostały odrobione. Świadomi stawi tego pojedynku gracze ze Szczecina nie zamierzali jednak dawać za wygraną i już w 48 minucie było 20:21. Do końca spotkania toczyła się emocjonująca i wyrównana walka. W samej końcówce legniczanie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając - 32:27 i to Miedź wystąpi Final Four!

Tydzień temu awans do Final Four Pucharu Polski wywalczyli szczypiorniści Vive Targów Kielce, którzy dwukrotnie przed własną publicznością wysoko pokonali Nielbę Wągrowiec - 36:23 i 37:23.

Warmia Anders Group Społem Olsztyn - Orlen Wisła II Płock 36:25 (18:13)

Pierwszy mecz: 28:34 (17:16)

Najwięcej bramek: dla Warmii - Paweł Ćwikliński 8, Mateusz Jankowski 5; dla Wisły - Paweł Paczkowski 7, Wiktor Jędrzejewski 5

Orlen Wisła Płock - GSPR Gorzów Wlkp. 42:18 (21:9)

Pierwszy mecz: 23:13 (18:11)

Najwięcej bramek: dla Wisły - Piotr Chrapkowski 10, Adam Wiśniewski 8, Tomasz Paluch 7, dla AZS - Robert Fogler 6, Mateusz Krzyżanowski 4.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Reflex Miedź Legnica 27:32 (15:14)

Pierwszy mecz: 26:23 (17:9)

Najwięcej bramek: dla Pogoni - Paweł Krupa 11, Łukasz Masiak 6, dla Miedzi - Andrzej Brygier 10, Adam Skrabania 8.

Vive Targi Kielce - Nielba Wągrowiec 37:23 (18:14)