Outsider ograł lidera - relacja z meczu MKS Jurand Ciechanów - AZS UZ Zielona Góra

Kubeł zimnej wody zielonogórzanie wylali na głowy szczypiornistów z Ciechanowa. Podopieczni Marka Książkiewicza niespodziewanie pokonali faworyzowanego Juranda Ciechanów 30:27 (18:13).

Początek meczu pokazał, że gospodarze nie są tego dnia w dobrej dyspozycji, bowiem pierwsze trzy bramki były autorstwa przyjezdnych, a konkretniej Łukasza Jarowicza. Jurand podjął wyzwanie i za sprawą Konrada Rurarza odrobił dwie bramki straty. W kolejnych minutach wet za wet, bramka za bramkę oba zespoły nie dawały za wygraną. Jednak jak się później okazało, do czasu... Większa determinacja i lepsza skuteczność po stronie gości zaowocowały trzy bramkową przewagą podopiecznych Marka Książkiewicza. Natychmiastową reakcją wykazał się opiekun ciechanowian, Paweł Noch. Wziął czas, który niewiele zmienił w poczynaniach gospodarzy. Goście grali swoje, zdobywając kolejne bramki, a gospodarze jakby oszołomieni rozwojem sytuacji nie potrafili znaleźć środka na bramkarza zielonogórzan, Przemysława Pitonia. Przewaga zielonogórskiego zespołu urosła w pewnym momencie do siedmiu bramek. Jurand zdołał odrobić tylko dwa trafienia i na przerwę schodził ze stratą pięciu bramek, widząc plecy rywala.

Pierwsze minuty drugiej odsłony spotkania przyniosły pięć bramek z rzędu zdobytych przez zespół z Zielonej Góry, którego przewaga nad Jurandem wynosiła w 35 minucie gry aż dziesięć bramek! Ciechanowianie przy dopingu licznie zgromadzonej publiczności zerwali się do odrabiania strat. Jednak sam Michał Prątnicki i Andrzej Marszałek w bramce na dobrze dysponowanego rywala to zdecydowanie za mało. Jurand, co prawda zdobywał bramki z większą częstotliwością, ale goście w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie lider z Ciechanowa uległ broniącemu się przed spadkiem AZS UZ Zielona Góra, 27:30.

Za tydzień Jurand Ciechanów jedzie w daleką podróż do Szczecina, natomiast zielonogórzanie również na wyjeździe zagrają z Ostrovią.

MKS Jurand Ciechanów - AZS UZ Zielona Góra 27:30 (13:18)

Jurand: Krajewski Marcin, Grzybowski, Marszałek - Krysiak 1, Rurarz 6, Piórkowski 6, Starzyński 1, Prątnicki 7, Jurkiewicz 2, Nowaliński 2, Pakulski 1, Krajewski Rafał 2, Niećko, Dmowski.

Kary: 8 minut.

Rzuty karne: 1/2.

AZS Zielona Góra: Maziarz, Pitoń - Skołozdrzy 2, Kociszewski 4, Koprowski 10, Jakób 5, Jarowicz 6, Wittke 3, Gałach, Książkiewicz, Hajgenbart, Kłosowski, Skrzypek, Nogajewski.

Kary: 10 minut.