Czechy przed Polską - podsumowanie turnieju w Wągrowcu

W zakończonym w sobotę turnieju piłki ręcznej w Wągrowcu, w którym brały udział cztery reprezentacje narodowe, zwycięzcą okazała się ekipa Czech. Z kolei II kadra Polski dzięki pokonaniu Norwegii "B" zajęła drugą lokatę.

W pierwszym meczu ostatniego dnia turnieju Czechy "B" zmierzyły się z I reprezentacją Włoch. Wydawać by się mogło, że ekipa naszych południowych sąsiadów łatwo poradzi sobie z Włochami, bowiem starły się ze sobą pierwsza i ostatnia drużyna w tabeli. Tymczasem ekipa z Półwyspu Apenińskiego stawiła twardy opór. Włosi za wszelką cenę pragnęli wywieźć z zawodów choć jeden punkt. Na parkiecie całe spotkanie trwała wyrównana walka. Po przerwy włoscy szczypiorniści prowadzili nawet jedną bramką (19:18). Końcowy wynik usatysfakcjonował obie strony (39:39). Czechy utrzymały do końca pozycję lidera, a Włochy odjechały z Wągrowca z jednym punktem.

Czechy "B" - Włochy "A" 39:39 (18:19)

Bramki dla Czech: Petrovsky Vojtech 8, Hrstka Jakub 6, Becvar Roman 5, Reznicek Tomas 5, Cadra Zdenek 4, Sik Vojtech 4, Landa Jan 2, Jurka Miroslav 2, Sira Jakub 2, Lehocky Martin 1.

Bramki dla Włoch: Skatar Michele 12, Bisori Alessio 6, Tokic Tin 5, Volpi Francesco 5, Di Maggio Adriano 4, Maione Pasquale 3, Giannoccaro Umberto 2, Dallago Aleksandro 1, Radojkovic Jan 1.

Kary: Czechy (2 minuty), Włochy (4 minuty).

W ostatnim spotkaniu II reprezentacja Polski zmierzyła się z Norwegią "B". W pojedynku o zajęcie drugiego miejsca w turnieju lepsi okazali się gracze Leszka Biernackiego. Pierwsza połowa była jednak wyrównana. Polscy piłkarze ręczni schodzili do szatni z zaliczką dwóch trafień (16:14). Od 36. minuty przewaga po stronie naszych kadrowiczów zaczęła być jednak coraz wyraźniejsza. Na kwadrans przed zakończeniem meczu było już 27:19 dla Biało-Czerwonych. Pojedynek zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Polaków 36:27.

Polska "B"- Norwegia "B" 36:27 (16:14)

Bramki dla Polski: Babicz Adam 8, Bartczak Michał 5, Podsiadło Paweł 5, Kostrzewa Damian 4, Masłowski Piotr 3, Krieger Kamil 3, Twardo Adam 2, Gumiński Wojciech 2, Wysokiński Michał 1, Szpera Marek 1, Jankowski Mateusz 1, Peret Michał 1.

Bramki dla Norwegii: Jondal Magnus 9, Pedersen Eirik Heia 5, Gjertsen Tobias 3, Fjeldtvedt Edwin 2, Bilov-Olsen Trym 2, Spanne Christian 2, Stegavik Steffen 2, Hykkerud Jakim 2.

Kary: Polska (8 minut), Norwegia (10 minut).