Porażka KPR Ostrovii w sparingu

Zespół KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski chce jak najlepiej wykorzystać przerwę w rozgrywkach ligowych. W czwartek we własnej hali zmierzył się z drugoligowym PWSZ Szczypiorno Kalisz.

Gospodarze prowadzili w 13. minucie już 11:5, ale ostatecznie spotkanie sparingowe zakończyło się zwycięstwem rywala zza miedzy 33:32.

W ostrowskiej drużynie nie wystąpili zmagający się z problemami zdrowotnymi: Łukasz Jaszka, Maciej Nowakowski, Patryk Staniek. Dodatkowo w pierwszej części meczu urazu dłoni nabawił się Konrad Krupa i już nie wrócił na plac gry. Zabrakło także pierwszego szkoleniowca Ostrovii, Eugeniusza Lijewskiego, który już wcześniej w tym samym terminie miał zaplanowany wyjazd na mecz z zespołem młodzieżowym.

PWSZ Szczypiorno zaprezentował się z Marcinem Młoczyńskim, pozyskanym w ostatnich dniach golkiperem. 26-latek znany jest z występów w Śląsku Wrocław.

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - PWSZ Szczypiorno Kalisz 32:33 (16:16)

Ostrovia: Bystram, Potocki - Niedzielski 8, Krzywda 4, Świątek 4, Krupa 3, Piosik 3, Sobczak 2, Wojciechowski 2, Pernak 2, Górecki 2, Kuberacki 1, Mazurek, Grygiel.

Szczypiorno: Młoczyński, Oklejak - Nowicki, Jedwabny, Piekarski, Bielec, Szefner, Latajka, Hoffman, Stefański, Machel, Galewski, Ibron, Klara, Kaczmarek, Tomczak, Chrzanowski.