Najlepsi piłkarze jesieni w Nice I lidze. Doświadczenie w cenie

Sebastian Szczytkowski

Frank Adu Kwame (Miedź Legnica, 1)

W poprzednim sezonie grał w Wigrach Suwałki. W mocnym zespole pracował w cieniu takich gwiazd jak Damian Kądzior i Kamil Zapolnik. Trener Dominik Nowak nie miał jednak wątpliwości, że warto zabrać Ghańczyka do nowego klubu. Kwame prezentuje się w Miedzi przebojowo. Stał się piłkarzem pierwszoplanowym. Tworzył defensywę, która traciła średnio mniej niż gola na kolejkę. Na połowie przeciwnika nękał obrońców rajdami. Przypomina się spotkanie z Drutex-Bytovią. Miedzianka przegrywała 0:1 w 82. minucie i odwróciła wynik na 2:1 dzięki szarżom Kwame. Łącznie piłkarz Miedzi asystował przy pięciu golach.

Czy walka o awans do Lotto Ekstraklasy będzie w toczyć się do ostatniej kolejki?