Zaczęło się tuż po meczu. Tak Szkoci komentują porażkę

Reprezentacja Polski pokonała na wyjeździe Szkocję 3:2 w pierwszym meczu Ligi Narodów UEFA. Biało-Czerwoni zwycięstwo zapewnili sobie w doliczonym czasie gry, stąd też tamtejsze media żałują, że nie udało się utrzymać remisu.

Jakub Fordon

"The National"

Reprezentacja Polski pokonała na wyjeździe w Glasgow Szkocję 3:2 w meczu pierwszej kolejki Ligi Narodów UEFA. Bramkę na wagę pierwszego od 44 lat zwycięstwa z tym rywalem w doliczonym czasie gry zdobył Nicola Zalewski, który najpierw wywalczył rzut karny, a potem go wykorzystał.

"Szkocja odbiła się od dna tylko po to, by zadać sobie nokautujący cios w postaci sromotnej porażki z Polską" - brzmi początek artykułu szkockiego dziennika "The National".

"Po porywającym powrocie w drugiej połowie wydawało się, że udało im się wywalczyć mało prawdopodobny remis. Polacy ukarali Szkotów za błędy, których można było uniknąć w pierwszej połowie i wyszli na 2:0. Wynik był surowy, ale udało się odrobić stratę po trafieniu Scotta McTominaya. W ostatnich minutach przydarzyło się jeszcze jedno nieszczęście, Grant Hanley sfaulował Nicolę Zalewski i zapłaciliśmy za to najwyższą możliwą cenę, bo ten sam zdobył decydujące trafienie" - podsumowano to spotkanie.