Liverpool o krok od Manchesteru City. Kompromitacja Tottenhamu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Tim Keeton / Na zdjęciu: radość piłkarzy Liverpool FC
PAP/EPA / Tim Keeton / Na zdjęciu: radość piłkarzy Liverpool FC

W cieniu meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów rozegrano zaległe spotkania w Premier League. Na trzy punkty do Manchesteru City zbliżył się Liverpool, który w środowy wieczór pokonał na własnym boisku Leeds United 6:0. Sensacyjnej porażki doznał Tottenham.

Rzadko zdarzają się aż tak jednostronne spotkania w Premier League. Liverpool po prostu zdeklasował Leeds United, a 6:0 to i tak niski wymiar kary. Goście nie byli w stanie zrobić absolutnie nic.

Dwie bramki z rzutów karnych zdobył znakomicie dysponowany Mohamed Salah. Egipcjanin dorzucił jeszcze asystę przy golu Joela Matipa, który zaczął akcję, poszedł do końca i dostał idealne podanie, które w perfekcyjny sposób wykończył. W samej końcówce przyjezdnych dobili Sadio Mane oraz Virgil van Dijk.

Od pierwszej minuty zagrał Mateusz Klich, jednak trener Leeds nie był z niego zadowolony i Polak został zmieniony już w przerwie.

Sensacyjnej przegranej doznał Tottenham Hotspur. Koguty w weekend po dramatycznym meczu wygrały z Manchesterem City, lecz tym razem musiały przełknąć gorycz porażki w starciu z rozpaczliwie broniącym się przed spadkiem Burnley FC.

W trzecim środowym spotkaniu Crystal Palace bez najmniejszych problemów wygrał na wyjeździe z Watford FC 4:1. Dwa gole w samej końcówce strzelił Wilfried Zaha.

Wyniki zaległych meczów Premier League:

Burnley FC - Tottenham Hotspur 1:0 (0:0) 1:0 Ben Mee 71'

Watford FC - Crystal Palace 1:4 (1:2) 0:1 Jean-Philippe Mateta 15' 1:1 Moussa Sissoko 18' 1:2 Conor Gallagher 42' 1:3 Wilfried Zaha 85' 1:4 Wilfried Zaha 90'

Liverpool FC - Leeds United 6:0 (3:0) 1:0 Mohamed Salah (k.) 15' 2:0 Joel Matip 30' 3:0 Mohamed Salah (k.) 35' 4:0 Sadio Mane 80' 5:0 Sadio Mane 90' 6:0 Virgil van Dijk 90+3'