Zmiennicy ratowali AS Roma. Jednym z nich był Polak

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ivan Romano / Na zdjęciu: Nicola Zalewski
Getty Images / Ivan Romano / Na zdjęciu: Nicola Zalewski

AS Roma przegrywała 0:2 z Hellasem Werona na Stadio Olimpico, ale zdołała zremisować 2:2. Jose Mourinho wprowadził z przerwie Nicolę Zalewskiego, a sam w końcówce meczu zobaczył czerwoną kartkę.

AS Roma straciła punkty w 14 z 26 meczów od początku sezonu. Forma Giallorossich jest nierówna i na finiszu rozgrywek będą martwić się o awans do europejskich pucharów. Tym razem na Stadio Olimpico przyjechał Hellas Werona, który dzięki trzem zwycięstwom w poprzednich czterech meczach znalazł się tylko cztery punkty za rzymianami w tabeli.

W rundzie jesiennej Hellas zwyciężył z rzymianami 3:2 i miał szansę na pokonanie ich dwa razy w jednym sezonie po raz pierwszy od 1969 roku. Giallorossi cieszyli się z kolei pięcioma wygranymi w poprzednich siedmiu meczach z Hellasem, a minimum gola strzelili mu w 24 z 25 wcześniejszych spotkań.

Hellas bawił się dobrze na Stadio Olimpico i w 20. minucie prowadził już 2:0. Pierwszego gola strzelił Antonin Barak po rozegraniu rzutu wolnego, które wprawiło w konsternację Jose Mourinho oraz jego podopiecznych. Drugie uderzenie do bramki Ruiego Patricio oddał Adrien Tameze, a zanim rozpoczęła się przerwa, było jeszcze trafienie Hellasu anulowane z powodu spalonego.

Mourinho ratował ten mecz zmianami. W przerwie wprowadził Jordana Veretouta oraz Nicolę Zalewskiego. Kolejnym dublerem był Cristian Volpato i w 65. minucie przywrócił Giallorossim nadzieję na zapunktowanie golem na 1:2. Nadszedł czas na kolejną zmianę i wprowadzony w 78. minucie Edoardo Bove potrzebował niewiele czasu na doprowadzenie do remisu 2:2.

Mateusz Praszelik i kontuzjowany Paweł Dawidowicz byli poza kadrą Hellasu.

AS Roma - Hellas Werona 2:2 (0:2) 0:1 - Antonin Barak 5' 0:2 - Adrien Tameze 20' 1:2 - Cristian Volpato 65' 2:2 - Edoardo Bove 84'

Roma: Rui Patricio - Rick Karsdorp, Chris Smalling, Marash Kumbulla, Matias Vina (46' Nicola Zalewski) - Bryan Cristante, Sergio Oliveira (46' Jordan Veretout) - Felix Afena-Gyan (62' Cristian Volpato), Lorenzo Pellegrini, Ainsley Maitland-Niles (78' Edoardo Bove) - Tammy Abraham

Hellas: Lorenzo Montipo - Nicolo Casale (56' Fabio Depaoli), Koray Guenter, Federico Ceccherini (78' Bosko Sutalo), Davide Faraoni - Ivan Ilić, Adrien Tameze (79' Panagiotis Retsos), Darko Lazović - Antonin Barak - Gianluca Caprari (64' Daniel Bessa), Giovanni Simeone (64' Kevin Lasagna)

Żółte kartki: Pellegrini, Oliveira, Karsdorp (Roma) oraz Casale (Hellas)

Sędzia: Luca Pairetto