Tak Legia napoczęła Zagłębie. Co za dogranie Slisza! [WIDEO]

PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: bramka Rafy Lopesa

W obecnej sytuacji każdy punkt dla Legii jest na wagę złota. W meczu z Zagłębiem, pierwszy krok do zdobycia trzech oczek wykonał Rafa Lopes, po pięknej asyście Bartosza Slisza.

Aleksandar Vuković może być póki co zadowolony ze swojego powrotu do Warszawy. W pierwszym meczu pod wodzą Serba, Legioniści już po pierwszej połowie mogli cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia z Zagłębiem Lubin.

Wynik, w 26. minucie, otworzył Rafa Lopes, który wykorzystał świetne dogranie za linię obrony od Bartosza Slisza (wideo poniżej). Dla Lopesa była to dopiero druga bramka w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Na tym jednak Portugalczyk nie poprzestał, bowiem jeszcze przed przerwą, tym razem po asyście Yuriego Ribeiro, podwyższył na 2:0.

Legia, jeżeli utrzyma korzystny rezultat, opuści ostatnie miejsce w tabeli, zrównując się punktami z przedostatnimi Górnikiem Łęczna oraz Wartą Poznań. Dla warszawian może to być dopiero 5. zwycięstwo w obecnym sezonie.

Jest nazwa klubu. To tam miałby przejść "Lewy"?!