Atletico Madryt traci ważnego zawodnika. W tym roku już nie zagra

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Na zdjęciu: Antoine Griezmann (z prawej)
PAP/EPA / Na zdjęciu: Antoine Griezmann (z prawej)

Do końca roku mistrzowie Hiszpanii muszą radzić sobie bez Antoine'a Griezmanna. Gwiazda Atletico Madryt narzeka na kontuzję.

12 grudnia podopieczni Diego Simeone musieli uznać wyższość Realu Madryt. Atletico Madryt przegrało 0:2 w derbach na Santiago Bernabeu, a Antoine Griezmann rozegrał tylko 45 minut.

Francuz opuścił plac gry po pierwszej połowie, zastąpił go Joao Felix. Jak się okazało, 30-letni napastnik nabawił się kontuzji po wejściu Daniego Carvajala i czeka go przerwa od futbolu.

Griezmann przeszedł już rezonans magnetyczny. Stołeczny klub oficjalnie zakomunikował, że piłkarz ma problem z mięśniem prawego uda. Jak podaje dziennik "Marca" Simeone nie będzie mógł z niego skorzystać w spotkaniach z Sevillą (18 grudnia) i Granadą (22 grudnia).

Zawodnik jest tylko wypożyczony z Barcelony do "Rojiblancos". Jeśli wystąpi w 50 proc. spotkań Atletico, to zostanie wykupiony za 40 milionów euro. W bieżącym sezonie Primera Division zdążył wystąpić w 13 spotkaniach, strzelił w nich trzy gole i zanotował dwie asysty.

Przed rozpoczęciem sezonu Atletico było wymieniane w gronie faworytów do mistrzostwa Hiszpanii. Obecnie zespół Simeone zajmuje dopiero czwarte miejsce w tabeli.