Pech Bartłomieja Drągowskiego. Nie przyjedzie na zgrupowanie?

Getty Images /  Alessandro Sabattini / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski
Getty Images / Alessandro Sabattini / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski

Polski bramkarz może mówić o dużym pechu. Bartłomiej Drągowski nabawił się kontuzji w ostatnim meczu przed przerwą reprezentacyjną.

Drużyna Bartłomieja Drągowskiego nie zdołała zatrzymać SSC Napoli. Bramkarz dwa razy wyciągał piłkę z siatki, przyjezdni zwyciężyli 2:1 i utrzymali się na pozycji lidera tabeli Serie A.

Golkiper Fiorentiny był bliski szczęścia w 39. minucie tej rywalizacji - odbił piłkę po strzale Lorenzo Insigne z rzutu karnego, jednak dobitka Hirvinga Lozano była już skuteczna.

W samej końcówce spotkania Drągowski upadł na boisko przy próbie wybicia piłki i złapał się za prawe udo. W jego oczach pojawiły się łzy, zasłaniał twarz koszulką, ale mimo wszystko dotrwał do ostatniego gwizdka arbitra.

W tym momencie nie wiadomo, jak poważny jest uraz kadrowicza i czy będzie potrzebna przerwa w grze. Na początku przyszłego tygodnia powinien stawić się na zgrupowaniu polskiej reprezentacji, która wkrótce rozegra dwa mecze eliminacji mistrzostw świata. Jest jednym z czterech bramkarzy powołanych przez Paulo Sousę.

Drągowski jest ważnym ogniwem w drużynie Vincenzo Italiano. W bieżących rozgrywkach zdążył wystąpić w pięciu meczach. Do tej pory zagrał jeden raz z orzełkiem na piersi.