Serie A: wysoka wygrana klubu Karola Linettego. Zwrot akcji na Sardynii

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Na zdjęciu: mecz Torino FC - US Salernitana
PAP/EPA / Na zdjęciu: mecz Torino FC - US Salernitana

Piłkarze Torino FC, Genoi CFC i Udinese Calcio zdobyli komplet punktów w trzeciej kolejce ligi włoskiej. Torino pokonało 4:0 Salernitanę, a klub z Ligurii odwrócił wynik 0:2 na 3:2 dzięki rewelacyjnemu pościgowi.

Karol Linetty był wiodącym reprezentantem Polski w czasie niedawnego zgrupowania. Ponownie trafiał do bramki pod wodzą Paulo Sousy, pomógł uzupełnić braki w środku pola. W niedzielę nadszedł również pozytywny akcent w klubie. Torino FC zagrało z powodzeniem o pierwsze zwycięstwo w sezonie z beniaminkiem US Salernitaną. W 45. minucie Antonio Sanabria dał prowadzenie Bykom strzałem głową. Po przerwie piłkarska egzekucja i Toro rozbiło ekipę z Kampanii 4:0. Na nic zdał się debiut Francka Riberego w Salernitanie.

Cagliari Calcio oraz Genoa CFC to kluby, które łączą barwy, a także nieudany początek sezonu. Drużyna Sebastiana Walukiewicza przynajmniej zdobyła punkt. Ekipa Aleksandra Buksy z zerem, jednym golem strzelonym oraz sześcioma straconymi była na ostatnim miejscu w tabeli. Genoa radziła sobie ostatnio z przeciwnikiem z Sardynii, chciała po raz pierwszy w historii podbić wyspę drugi raz z rzędu. Walukiewicz grał w pierwszej połowie i w niej Joao Pedro strzelił gola z rzutu karnego na 1:0 dla Cagliari. Po przerwie więcej skutecznych ataków. Gospodarze prowadzili 2:0, ale nie minął kwadrans i zrobiło się 2:2. Genoa poszła za ciosem i to ona wygrała 3:2 po rewelacyjnym pościgu.

Udinese Calcio potrafiło zremisować z Juventusem, zdołało wysoko zwyciężyć z Venezią FC. Kolejny pozytywny wynik mógł uczynić start sezonu w wykonaniu Zebrette imponującym. Okazja do pójścia za ciosem wydawała się być dogodna, ponieważ podopieczni Luki Gottiego odwiedzili Spezię Calcio. Postawili na swoim w 89. minucie, a autorem późnego gola na 1:0 był Lazar Samardzić. Niewiele wcześniej na boisko wszedł Arkadiusz Reca i debiutant nie przyniósł szczęścia Spezii.

Paweł Jaroszyński (Salernitana) i Aleksander Buksa (Genoa) byli poza kadrami meczowymi.

3. kolejka Serie A:

Torino FC - US Salernitana 1919 4:0 (1:0) 1:0 - Antonio Sanabria 45' 2:0 - Bremer 67' 3:0 - Tommaso Pobega 87' 4:0 - Sasa Lukić 90'

Cagliari Calcio - Genoa CFC 2:3 (1:0) 1:0 - Joao Pedro (k.) 16' 2:0 - Luca Ceppitelli 56' 2:1 - Mattia Destro 59' 2:2 - Mohamed Fares 69' 2:3 - Mohamed Fares 78'

Spezia Calcio - Udinese Calcio 0:1 (0:0) 0:1 - Lazar Samardzić 89'