Futbolowe jaja w PKO Ekstraklasie. Niebywałe pudło piłkarza Lechii [WIDEO]

Twitter / CANALPLUS_SPORT / Na zdjęciu: Łukasz Zwoliński nie wykorzystał rzutu karnego

Łukasz Zwoliński w spektakularny sposób zmarnował rzut karny. Napastnik mógł dać prowadzenie Lechii Gdańsk w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław.

Zawodnicy Piotra Stokowca stworzyli sobie doskonałą sytuację do zdobycia bramki. Sędzia Jarosław Przybył wskazał na jedenasty metr po faulu Diogo Verdaski, który obejrzał żółty kartonik.

Trener wyznaczył Łukasza Zwolińskiego. Napastnik Lechii Gdańsk stanął naprzeciwko Michała Szromnika i koszmarnie uderzył. Bramkarz gospodarzy rzucił się w prawą stronę, lecz piłka poszybowała na trybuny wrocławskiego stadionu. W tej sytuacji Zwoliński mógł tylko złapać się za głowę.

Śląsk Wrocław świetnie odpowiedział w 33. minucie rywalizacji. Dino Stiglec otworzył wynik spotkania, tym razem błąd popełnił Zlatan Alomerović. Po pierwszej połowie podopieczni Jacka Magiery prowadzili 1:0.

Zawodnik Lechii może obawiać się o miejsce w podstawowym składzie trenera Stokowca. Wcześniej etatowym wykonawcą rzutów karnych był doświadczony Flavio Paixao. Po raz trzeci z rzędu to Zwoliński zagrał od pierwszego gwizdka. Zdobył jedyną bramkę dla gdańszczan w 1. kolejce PKO Ekstraklasy z Jagiellonią Białystok (1:1).