Ligue 1: Kolejna porażka AJ Auxerre, Olympique Lyon liderem

W siedmiu spotkaniach kibice obejrzeli łącznie 18 bramek. Zgodnie z oczekiwaniami swoje spotkania wygrali piłkarze Olympique Lyon oraz Paris Saint Germain. Remisem zakończył się natomiast pojedynek dwóch innych drużyn z czołówki - Rennes i Olympique Marsylia.

Na 1. miejsce w tabeli awansował Olympique Lyon, który pokonał w sobotę AJ Auxerre. Podopieczni Claude Puela byli przed starciem z niżej notowanym rywalem zdecydowanym faworytem i nie zawiedli swoich kibiców, pewnie wygrywając 3:0. Tym razem w roli głównej nie wystąpili jednak napastnicy, na listę strzelców wpisali się Jean-Alain Boumsong, Jean Makoun oraz Miralem Pjanic. W barwach AJA wystąpił Dariusz Dudka, który w 16. minucie zastąpił kontuzjowanego Cedrica Hengbarta, ale Polak nie uratował drużyny przed porażką. Ponownie zabrakło kontuzjowanego Ireneusza Jelenia, pod jego nieobecność Auxerre nie strzeliło ani jednej bramki od początku rozgrywek.

Nie zawiedli zawodnicy Paris Saint Germain. Goście wprawdzie nie byli stroną przeważającą w starciu z Valenciennes, ale popisali się lepszą skutecznością i odnieśli ważne zwycięstwo. Na wyróżnienie zasłużył m.in. Mevlut Erding, pozyskany z FC Sochaux napastnik strzelił już drugiego gola w tym sezonie. Dzięki temu sukcesowi PSG awansowało na 2. pozycję w tabeli, tymczasem Valenciennes wciąż znajduje się w strefie spadkowej, z zerowym dorobkiem punktowym.

Remisem zakończył się natomiast pojedynek dwóch innych zespołów z czołówki - Rennes i Olympique Marsylia. Na Stade de la Route de Lorient kibice obejrzeli ciekawe, emocjonujące spotkanie, a podział punktów można uznać za sprawiedliwe rozstrzygnięcie. Niespodziewanie przed przerwą prowadzenie objęli gospodarze, w polu karnym piłkę ręką zagrał Souleymane Diawara, a jedenastkę wykorzystał Jerome Leroy. W drugiej połowie oba zespoły regularnie stwarzały zagrożenie pod bramką rywala, ale to goście zdobyli jedynego gola w tej części gry, po dośrodkowaniu Benoita Cheyrou okazji do pokonania Nicolasa Doucheza nie zmarnował Mamadou Niang.

Cenne trzy punkty wywalczyły drużyny beniaminków. Montpellier HSC pokonało u siebie FC Sochaux, a US Boulogne ograło na wyjeździe AS Saint Etienne. Swoje mecze wygrali także zawodnicy Le Mans i AS Monaco.