Serie A: gol przewrotką nokautem dla zespołu Bartosza Bereszyńskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SERENA CAMPANINI / Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński (z lewej) walczy o piłkę

Czwarta wygrana z rzędu US Sassuolo. Neroverdi nie pozwalają skreślić się z walki o awans do Ligi Konferencji UEFA. Drużyna Roberto De Zerbiego zwyciężyła 1:0 z UC Sampdorią, której kapitanem był Bartosz Bereszyński.

W pierwszej połowie najlepszą szansę na zdobycie prowadzenia dla US Sassuolo miał Domenico Berardi. Wydawało się, że jego uderzenie oddane w 3. minucie było z odpowiednią energią oraz precyzją, jednak intuicyjna interwencja Emila Audero na linii uchroniła UC Sampdorię przed wczesną stratą gola. Zarówno próba pokonania Audero, jak parada golkipera musiały się podobać.

Berardi szukał kolejnych szans na rozstrzygnięcie meczu i dopiął swego. W 69. minucie reprezentant Włoch okazał się już nie do poskromienia. W pierwszym tempie starał się oddać strzał głową po miękkim dośrodkowaniu. Nie wyszło, ale zorientował się w sytuacji i złożył do przewrotki z bliska. Statystyki Berardiego w ostatnich czterech kolejkach to pięć goli oraz asysta. Neroverdi odnieśli komplet wygranych w tym okresie.

Dośrodkowania do Berardiego nie zablokował Bartosz Bereszyński, ale mocniej zamieszani w stratę gola byli środkowi obrońcy. Niezdecydowani w pobliżu strzelca byli Omar Colley oraz Maya Yoshida, którzy po lądowaniu piłki w bramce mieli do siebie pretensje. Sampdoria nie odpowiedziała w Reggio Emilia i zeszła pokonana z boiska.

US Sassuolo - UC Sampdoria Genua 1:0 (0:0) 1:0 - Domenico Berardi 69'

Sassuolo: Andrea Consigli - Marlon (46' Jeremie Boga), Vlad Chiriches, Gianmarco Ferrari - Jeremy Toljan (62' Mert Muldur), Maxime Lopez, Manuel Locatelli, Georgios Kyriakopoulos (62' Rogerio) - Domenico Berardi (85' Francesco Magnanelli), Hamed Junior Traore - Gregoire Defrel (78' Pedro Obiang)

Sampdoria: Emil Audero - Bartosz Bereszyński, Maya Yoshida, Omar Colley, Tomasso Augello - Antonio Candreva, Morten Thorsby, Mikkel Damsgaard (80' Kristoffer Askildsen), Jakub Jankto (79' Mehdi Leris) - Keita Balde Diao, Manolo Gabbiadini

Sędzia: Matteo Gariglio