Serie A: zabawa na dnie tabeli. Arkadiusz Reca pomógł ją rozstrzygnąć

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: piłkarze FC Crotone cieszą się z gola

FC Crotone stara się godnie pożegnać z ligą włoską. W sobotę wygrało 4:3 z Parmą na Stadio Ennio Tardini. Ostatnia bramka padła z rzutu karnego przyznanego za przewinienie na Arkadiuszu Recy. Rajd Polaka okazał się zabójczy dla przeciwnika.

Konfrontacji Parmy z FC Crotone można spodziewać się w przyszłym sezonie na poziomie Serie B. Nikt w elicie nie ma większego problemu z punktowaniem, drużyny odstają poziomem od reszty stawki. W sobotnim meczu na dnie tabeli postawiły na ofensywę. Nie minęło pół godziny i zrobiło się 1:1 po golach Lisandro Magallana oraz Hernaniego. FC Crotone przeprowadzało kolejne ataki, a najważniejszym graczem końcówki pierwszej połowy był Adam Ounas. Asystował, zdobył bramkę i zrobiło się 3:1 dla zespołu Arkadiusza Recy.

Beniaminek groźnie atakuje pod wodzą Serse Cosmiego, ale karygodnie broni. W drugiej połowie Gervinho oraz Valentin Mihaila doprowadzili do remisu 3:3, a po obfitej kanonadzie były jeszcze ponad dwa kwadranse na rozstrzygnięcie pojedynku. Zrobił to Simeon Nwankwo, najskuteczniejszy Nigeryjczyk w historii Serie A. Napastnik FC Crotone strzelił na 4:3 z rzutu karnego za faul na Arkadiuszu Recy. Polak odważnie wbiegł szturmem w pole karne i został blisko linii podcięty przez przeciwnika.

Na otwarcie kolejki Genoa CFC odniosła zwycięstwo 2:0 ze Spezią Calcio. Na przełom trzeba było poczekać przez ponad godzinę. W 62. minucie Gianluca Scamacca zrehabilitował się za niedawnego gola samobójczego w meczu z AC Milanem i wykonał dobitkę strzału Davide Zappacosty obronionego przez Ivana Provedela. Zrobił to krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych. Wynik ustalił eleganckim uderzeniem technicznym inny zmiennik Eldor Szomurodow.

Genoa posiadała piłkę przez tylko 34 procent czasu, ale w statystyce strzałów celnych okazała się wyraźnie lepsza 6:1. Spezia nie miała tyle szczęścia co w poprzednim, zremisowanym 1:1 spotkaniu z Interem Mediolan. Najlepszej szansy na gola dla beniaminka nie wykorzystał M'Bala NZola. Meczu nie dokończył na ławce Davide Ballardini, którego sędzia Gianluca Manganiello odesłał na trybunę z powodu zbyt krewkiego zachowania.

33. kolejka Serie A:

Parma Calcio 1913 - FC Crotone 3:4 (1:3) 0:1 - Lisandro Magallan 14' 1:1 - Hernani 29' 1:2 - Simeon Nwankwo 42' 1:3 - Adam Ounas 45' 2:3 - Gervinho 49' 3:3 - Valentin Mihaila 54' 3:4 - Simeon Nwankwo (k.) 69'

Genoa CFC - Spezia Calcio 2:0 (0:0) 1:0 - Gianluca Scamacca 62' 2:0 - Eldor Szomurodow 86'