Serie A: Atalanta zaspała na początku meczu i straciła punkty

PAP/EPA / GABRIELE MENIS / Na zdjęciu: mecz Udinese - Atalanta

Atalanta BC zremisowała w drugim meczu z rzędu i pozostaje poza najlepszą czwórką w tabeli ligi włoskiej. Drużyna z Bergamo straciła gola zanim minęła minuta spotkania i zdołała tylko doprowadzić do wyniku 1:1.

Atalanta przyjechała do Udine po raz drugi przed półmetkiem sezonu. 6 grudnia drużynom nie udało się rozpocząć meczu. Dacia Arena została zalana strugami deszczu, a boisko przypominało kałużę. Dla uczestnika Ligi Mistrzów taki pusty przelot to problem, a w wypełnionym meczami terminarzu dopiero 20 stycznia był dniem na odrobienie zaległości.

Była też teoretycznie dobra informacja dla zespołu z Bergamo, ponieważ po półtora miesiąca spotkała się z gorzej dysponowanym przeciwnikiem. Udinese Calcio nie zwyciężyło w siedmiu poprzednich meczach i zaplątało się w walkę o utrzymanie. Dlatego prowadzenie zdobyte przez podopiecznych Luki Gottiego w 1. minucie było małym zaskoczeniem. Roberto Pereyra popisał się rajdem, wymienił podania z Kevinem Lasagną i z bliska pokonał Pierluigiego Golliniego.

Atalanta wyrównała w 44. minucie, a pozycję jej najskuteczniejszego zawodnika ugruntowuje Luis Muriel. 11. gola w sezonie ligowym strzelił po ośmieszeniu trzech obrońców Udinese. Kolumbijczyk umieścił piłkę w bramce przeciwnika minimum raz w siedmiu z ostatnich ośmiu meczów. Nie udało się to tylko w poprzednim, bezbramkowym pojedynku z Genoą CFC, po którym podopieczni Gian Piero Gasperiniego próbowali poprawić się w Udine.

Ekipa z Bergamo atakowała w ostatnich dwóch kwadransach z Duvanem Zapatą, Josipem Iliciciem i Robinem Gosensem w szeregach. Wszyscy zostali wprowadzeni z ławki rezerwowych. Desant wyglądał ciekawie, ale nie zwiększył częstotliwości sytuacji podbramkowych. Udinese zneutralizowało Atalantę i nie pozwoliło na rozstrzygnięcie meczu.

Udinese Calcio - Atalanta BC 1:1 (1:1)
1:0 - Roberto Pereyra 1'
1:1 - Luis Muriel 44'

Udinese: Juan Musso - Rodrigo Becao, Kevin Bonifazi, Samir - Jens Stryger Larsen (88' Nahuel Molina), Rodrigo De Paul, Tolgay Arslan (89' Sebastien De Maio), Rolando Mandragora (57' Walace Sousa, 72' Gerard Deulofeu), Marvin Zeegelaar - Roberto Pereyra - Kevin Lasagna

Atalanta: Pierluigi Gollini - Rafael Toloi, Cristian Gabriel Romero, Jose Luis Palomino - Hans Hateboer (59' Robin Gosens), Marten De Roon, Matteo Pessina, Joakim Maehle - Aleksiej Miranczuk (58' Josip Ilicić), Rusłan Malinowskyj (81' Remo Freuler) - Luis Muriel (58' Duvan Zapata)

Żółte kartki: Pereyra, Zeegelaar, Bonifazi (Udinese) oraz Freuler, Romero (Atalanta)

Sędzia: Gianpaolo Calvarese