Puchar Niemiec. Kiepskie noty Roberta Lewandowskiego. Niemcy krytyczni wobec Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stuart Franklin / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Getty Images / Stuart Franklin / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski nie uchronił Bayernu Monachium przed kompromitacją w Pucharze Niemiec i odpadnięciem z II-ligowym Holstein Kiel. To przełożyło się na noty. Niemcy są krytyczni wobec reprezentanta Polski.

To nie był dzień ani Bayernu Monachium, ani Roberta Lewandowskiego. Bawarczycy, obrońcy Pucharu Niemiec, byli zdecydowanym faworytem spotkania z Holstein Kiel, tymczasem II-ligowiec najpierw doprowadził do dogrywki, a potem do rzutów karnych, które rozstrzygnął na swoją korzyść.

Robert Lewandowski na boisku pojawił się w 74. minucie, wchodząc z ławki, by odmienić oblicze mistrzów Niemiec i uchronić zespół Hansiego Flicka przed blamażem. Nieskutecznie - reprezentant Polski nie strzelił bramki ani w regulaminowym czasie, ani w dogrywce. Wykorzystał rzut karny, ale i w nim bramkarz Holstein Kiel był bliski obrony strzału polskiego snajpera.

"Był bardzo konsekwentnie broniony przez rywali w dogrywce, praktycznie nie miał wolnego miejsca" - zauważyli redaktorzy sport.de, przyznając Robertowi Lewandowskiemu notę "4" (w skali 1-6, gdzie 1 to najwyższa nota).

Również "czwórkę" reprezentant Polski dostał od niemieckiego oddziału goal.com. "Późno dołączył do meczu i natychmiast został osaczony przez zespół z Kilonii. Lewandowski nie zdobył bramki, poza golem z rzutu karnego" - czytamy w serwisie.

Nieco mniej krytyczni w ocenie byli redaktorzy "Abendzeitung Muenchen". Od nich Robert Lewandowski otrzymał niemiecką "trójkę". "Dołączył do meczu wspólnie z Costą, ale praktycznie nie stworzył żadnej szansy" - stwierdzili.

Statystyczny serwis SofaScore ocenił Roberta Lewandowskiego na "6,9" (w skali 1-10, gdzie 10 - najwyższa nota). Opisano, że w 46 minut na boisku polski snajper oddał jeden celny strzał, dwie jego próby zostały zablokowane, miał 23 kontakty z piłką i dwie udane próby dryblingu.

Zobacz też: Robert Lewandowski założył rękawice bramkarskie. Niecodzienny trening w Bayernie Monachium (wideo) Lewandowski zdradził, o czym rozmawiał z Ronaldo. To była wyjątkowa dyskusja