Premier League. Leeds - West Ham. Noty dla Mateusza Klicha i Łukasza Fabiańskiego. Który wypadł lepiej?

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Gareth Copley / Na zdjęciu od lewej: Łukasz Fabiański i Mateusz Klich
PAP/EPA / Gareth Copley / Na zdjęciu od lewej: Łukasz Fabiański i Mateusz Klich

W piątek Leeds United przegrało u siebie z West Ham United 1:2. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Mateusz Klich, który rozegrał całe spotkanie. Podobnie jak i Łukasz Fabiański. Jakie noty otrzymali Polacy?

W zestawieniu not opublikowanym przez bbc.com Mateusz Klich nie wypadł najlepiej. Polak uzyskał wynik na poziomie 4,71. Zdecydowanie lepszy rezultat osiągnął Łukasz Fabiański. Jego występ został doceniony poprzez notę 7,42.

Ósemkę Fabiański dostał od portalu standard.co.uk. Zaznaczono, że po nieobronieniu rzutu karnego spisywał się już bardzo dobrze i więcej goli nie wpuścił. Szóstka na konto tego bramkarza powędrowała od serwisu football.london.

"Interweniował po dobrej akcji Klicha w drugiej połowie" - zauważono.

Leeds-live.co.uk wystawiło Klichowi szóstkę. Podkreślono, że defensorzy przeciwnej drużyny dyktowali twarde warunki i w sposób znaczący utrudniali życie piłkarzom Leeds United.

Whoscored.com wystawiło Klichowi notę na poziomie 6,80, natomiast Fabiańskiemu - 6,70. W tym przypadku zatem golkiper okazał się słabszy od pomocnika.

Piątkowy mecz nie potoczył się po myśli Leeds United. Ten zespół już w szóstej minucie otworzył wynik spotkania. Wówczas powtórzony rzut karny wykorzystał Mateusz Klich. Podczas pierwszej próby Fabiański skutecznie interweniował, ale VAR wykazał, że za szybko oderwał piętę od murawy i sędzia zarządził powtórkę.

Później trafiali już tylko goście. W 25. minucie wyrównał Tomas Soucek, a w 80. minucie drugą bramkę dla gości zdobył Angelo Ogbonna.

Pojedynek zakończył się triumfem West Ham United 2:1.

Czytaj także: > Były trener Barcelony: Gra z Messim to stres. Nie każdy sobie z nim radzi > Zbigniew Boniek wskazał, kto wygra plebiscyt FIFA The Best. "The winner is..."