Liga Narodów: Damjan Bohar strzelił zwycięskiego gola. Rosja z drugą wygraną

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Markus Tobisch / Na zdjęciu: Damjan Bohar (z lewej)
Getty Images / Markus Tobisch / Na zdjęciu: Damjan Bohar (z lewej)

Damjan Bohar strzelił gola w wygranym 1:0 meczu reprezentacji Słowenii z Mołdawią. Do bramki Rosji trafił Nemanja Nikolić, ale to podopieczni Stanisława Czerczesowa odnieśli zwycięstwo 3:2.

W poprzednim, zremisowanym meczu z Grekami reprezentacja Słowenii nie strzeliła gola. W konfrontacji z Mołdawią była nieco skuteczniejsza, a drogę do bramki przyjezdnych znalazł Damjan Bohar. W 28. minucie skrzydłowy KGHM Zagłębia Lubin wybrał odpowiednie miejsce w centrum pola karnego i wykonał dobitkę uderzenia z dystansu Petara Stojanović. Jak się okazało, trafienie Bohara było na wagę trzech punktów. Inny z lubinian Sasa Zivec grał od 57. minuty, a Erik Janza z Górnika Zabrze spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Reprezentacja Rosji poszła za ciosem po ważnym zwycięstwie 3:1 z Serbią i tym razem wygrała 3:2 na Węgrzech. Już w 15. minucie objęła prowadzenie, ponieważ Anton Miranczuk przymierzył z centrum pola karnego. Z nieco dalszej odległości trafił Magomied Ozdojew w 33. minucie i Sborna schodziła na przerwę do szatni z pokaźną zaliczką.

Selekcjoner Stanisław Czerczesow zadbał o mobilizację po powrocie swoich podopiecznych z szatni na boisko. Już pierwsza akcja w drugiej połowie przyniosła gola na 3:0 Mario Fernandesa. W nietypowej dla siebie roli asystenta wystąpił Artiom Dziuba i w tym momencie zanosiło się na spokojną końcówkę rywalizacji z perspektywy Rosjan. Adrenaliny jednak nie zabrakło.

Reprezentacja Węgier nie przypominała samej siebie z meczu z Turcją, który wygrała 1:0 i w którym była aktywna w ofensywie. Dopiero w niemal beznadziejnej sytuacji gospodarze zorganizowali się do skutecznego ataku. Dzięki strzałom Rolanda Sallaia i Nemanji Nikolicia podopieczni Marco Rossiego złapali kontakt z przeciwnikiem. Trafienie byłego napastnika Legii Warszawa okazało się ostatnim w meczu i to Rosja zwyciężyła 3:2.

Również w dywizji B reprezentacja Finlandii odniosła wyjazdowe zwycięstwo 1:0 z Irlandią, dzięki któremu została wiceliderem w grupie B4 za Walią. Konfrontację rozstrzygnął Fredrik Jensen w 64. minucie. To i tak niski wynik jak na mecz z 26 strzałami, w tym 12 celnymi. Santeri Hostikka z Pogoni Szczecin ponownie nie podniósł się z ławki rezerwowych uczestnika Euro 2020.

2. kolejka Ligi Narodów:

Grupa B3:

Węgry - Rosja 2:3 (0:2) 0:1 - Anton Miranczuk 15' 0:2 - Magomied Ozdojew 34' 0:3 - Mario Fernandes 46' 1:3 - Roland Sallai 62' 2:3 - Nemanja Nikolić 70'

4 Mołdawia 60151:111

Czytaj także: Polska może gościć mecze na neutralnym terenie. Wytypowano pięć miast Czytaj także: UEFA otworzy stadion przed kibicami. Superpuchar pierwszym meczem z publicznością