Liga Mistrzów. Leo Messi wściekły na sędziego. Piłkarz Barcelony odmówił podania ręki

Zdjęcie okładkowe artykułu: ONS.pl / Na zdjęciu: Lionel Messi
ONS.pl / Na zdjęciu: Lionel Messi

Po ostatnim gwizdku Cuneyt Cakir wystawił łokieć do Lionela Messiego, ale zawodnik Barcelony tylko pogroził mu palcem. Argentyńczyk był zły na sędziego za sytuację z pierwszej połowy.

W sobotni wieczór FC Barcelona zapewniła sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. "Duma Katalonii" wyeliminowała z rozgrywek SSC Napoli. Po remisie w Neapolu 1:1 wicemistrzowie Hiszpanii pewnie pokonali u siebie Włochów 3:1. Jednym z bohaterów rewanżowego spotkania był Lionel Messi, który po ostatnim gwizdku miał do powiedzenia kilka słów sędziemu Cuneytowi Cakirowi.

Wszystkie bramki w meczu padły w pierwszej połowie. Messi zdobył gola na 2:0 po kapitalnej akcji, podczas której wymanewrował kilku rywali. Argentyńczyk mógł mieć na koncie nawet dublet, ale po długiej weryfikacji VAR sędzia anulował mu kolejne trafienie.

Turecki arbiter najpierw czekał na sygnał z wozu transmisyjnego, a następnie sam długo analizował sytuację przed monitorem tuż obok linii bocznej. Cakir ostatecznie podjął dość kontrowersyjną decyzję i uznał, że Messi dotknął piłki ręką.

Po spotkaniu Messi i Cakir spotkali się w środku boiska. Sędzia wystawił łokieć w kierunku zawodnika, aby podziękować za mecz, ale Argentyńczyk pogroził mu palcem i powiedział kilka słów. Widać było, że mimo awansu, Messi jest zły na sytuację z pierwszej połowy.

W ćwierćfinale Ligi Mistrzów FC Barcelona zmierzy się z Bayernem Monachium. O awansie do kolejnej rundy zadecyduje tylko jeden mecz. Zostanie on rozegrany, tak jak pozostałe spotkania rozgrywek, w Lizbonie.

Czytaj też: -> Liga Mistrzów. Maciej Kmita: Robert Lewandowski i show, jakiego świat nie widział -> Liga Mistrzów. Piotr Czachowski: Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński zawiedli