Serie A: AC Milan rewelacją lata. Łukasz Skorupski popełniał błędy i stracił pięć goli

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: piłkarze AC Milan
PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: piłkarze AC Milan

Bologna FC zaprezentowała się źle w meczu z AC Milanem, a jednym z najgorszych jej zawodników był Łukasz Skorupski. Z kolei Rossoneri czują się rewelacyjnie po restarcie Serie A i zwyciężyli 5:1.

AC Milan zdobył 25 bramek w ośmiu meczach w "odmrożonej" lidze. Zderzenie pazernych na gole oraz skutecznych Rossonerich z niezdarną obroną Bologną FC nie zapowiadało przyjemnego wieczoru dla Łukasza Skorupskiego. Dwa tygodnie temu reprezentant Polski rozegrał w Mediolanie świetną partię przeciwko Interowi, ale w sobotę nie miał dużo do powiedzenia i raz po raz sięgał po piłkę do siatki.

W pierwszej połowie Skorupskiego pokonali strzałami Alexis Saelemaekers i Hakan Calhanoglu. Przy trafieniu Turka "asystował" kadrowicz Jerzego Brzęczka, który w beztroski sposób wykopywał piłkę z pola bramkowego pod nogi rywala. Błąd bramkarza Bologna FC był ewidentny, a po przerwie nieomal popełnił taki sam. W drugiej części Skorupski skapitulował jeszcze po uderzeniach Ismaela BennaceraAntego Rebicia i Davide Calabrii. Klub z Bolonii odpowiedział na tę kanonadę zaledwie jednym golem Takehiro Tomiyasu. AC Milan wygrał 5:1 i umocnił się na szóstym miejscu w tabeli premiowanym awansem do Ligi Europy.

Niepokonana po restarcie calcio jest również Atalanta. W sobotę po raz drugi w tym okresie straciła punkty. Klub z Bergamo zremisował z Hellasem Werona 1:1 na Stadio Marcantonio Bentegodi. Duvan Zapata dostał gola w prezencie od nieporadnego Koraya Guentera. Neroblu nie utrzymali długo zaliczki i po dziewięciu minutach Matteo Pessina doprowadził do remisu. Mariusz Stępiński spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych, a Paweł Dawidowicz leczy kontuzję.

US Sassuolo jest przegrało już od ośmiu kolejek, ale akurat z ostatniego wyniku nie powinno być zadowolone. Neroverdi zremisowali 1:1 z Cagliari Calcio, choć byli na prowadzeniu dzięki strzałowi Francesco Caputo, a przez prawie całą drugą połowę grali jedenastu na dziesięciu. Zespół z Sardynii wyrównał właśnie w osłabieniu. Joao Pedro przebiegł pół boiska, i po wymianie zaledwie dwóch podań z Marko Rogiem, pokonał Andrea Consigliego. Przez całe spotkanie na ławce Cagliari był Sebastian Walukiewicz.

W sobotę do bramki trafili piłkarze z miejsc 4-6 w klasyfikacji strzelców Serie A. Francesco Caputo oraz Joao Pedro mają na koncie po 18 goli, a Duvan Zapata 17. Wszyscy rozgrywają "sezon życia" i ustępują w rankingu snajperów wyłącznie Ciro Immobile, Cristiano Ronaldo i Romelu Lukaku.

34. kolejka Serie A:

AC Milan - Bologna FC 5:1 (2:1) 1:0 - Alexis Saelemaekers 10' 2:0 - Hakan Calhanoglu 24' 2:1 - Takehiro Tomiyasu 44' 3:1 - Ismael Bennacer 48' 4:1 - Ante Rebić 57' 5:1 - Davide Calabria 90'

Hellas Werona - Atalanta Bergamo 1:1 (0:0) 0:1 - Duvan Zapata 50' 1:1 - Matteo Pessina 59'

Cagliari Calcio - US Sassuolo 1:1 (0:1) 0:1 - Francesco Caputo 12' 1:1 - Joao Pedro 63'