Serie A: AS Roma poniosła klęskę. Udinese Calcio podbiło Rzym, a Łukasz Teodorczyk był blisko gola

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CLAUDIO PERI / Na zdjęciu: Cengiz Under (z lewej) i Rodrigo de Paul (z prawej)

Łukasz Teodorczyk oddał strzał do bramki AS Romy, ale trafienie zostało anulowane z powodu spalonego. Jego kompani z klubu zdobywali gole zgodnie z przepisami i Udinese Calcio wygrało w stolicy Włoch 2:0.

Pojedynek Giallorossich zamknął 29. kolejkę Serie A. Piłkarze z Rzymu poznali już wszystkie inne wyniki przed rozpoczęciem swojego meczu i nie mieli absolutnie żadnego powodu do zadowolenia. Po komplet punktów sięgnęli piłkarze Juventusu, Lazio, Interu oraz Atalanty, a właśnie oni zajmują miejsca premiowane awansem do Ligi Mistrzów. Nadzieja AS Romy na udział w Champions League systematycznie gaśnie.

AS Roma zagrała adekwatnie do swojej sytuacji w tabeli - bez wiary w możliwość osiągnięcia jeszcze czegoś w tym sezonie. Jej forma pozostawiała dużo do życzenia już w poprzednich meczach z UC Sampdorią i z AC Milanem, ale aż tak złego wyniku w czwartek trudno było się spodziewać.

Udinese Calcio strzeliło pierwszego gola po 12 minutach, a drugiego na 12 minut przed końcem podstawowego czasu. Ich autorami byli Kevin Lasagna oraz Ilja Nestorovski. Dwukrotnie asystował Rodrigo De Paul. AS Roma przez godzinę grała w osłabieniu z powodu czerwonej kartki dla Diego Perottiego i mimo dłuższego posiadania piłki, większej liczby uderzeń oraz strzałów celnych, nic nie zdziałała.

W 71. minucie Łukasz Teodorczyk wygrał w sytuacji sam na sam z Antonio Mirante. Już wydawało się, że jego drugi gol w Serie A stanie się faktem, ale sędziowie po przeanalizowaniu powtórek, anulowali trafienie z powodu spalonego byłego reprezentanta Polski. "Teo" grał przez całą drugą połowę.

AS Roma - Udinese Calcio 0:2 (0:1) 0:1 - Kevin Lasagna 12' 0:2 - Ilija Nestorovski 78'

Roma: Antonio Mirante - Bruno Peres (63' Davide Zappacosta), Chris Smalling, Federico Fazio (72' Roger Ibanez), Aleksandar Kolarov - Bryan Cristante, Amadou Diawara (63' Gonzalo Villar) - Carles Perez, Diego Perotti, Cengiz Under (46' Henrich Mchitarjan) - Nikola Kalinić (72' Edin Dzeko).

Udinese: Juan Musso - Rodrigo Becao, Sebastien De Maio, Bram Nuytinck - Jens Stryger Larsen (81' Samir), Rodrigo de Paul, Mato Jajalo, Walace (57' Seko Fofana), Marvin Zeegelaar (65' Hidde ter Avest) - Kevin Lasagna, (46' Łukasz Teodorczyk), Stefano Okaka (65' Ilja Nestorovski).

Żółte kartki: Villar, Ibanez (Roma) oraz Zeegelaar, Okaka (Udinese).

Czerwona kartka: Diego Perotti (Roma) /30' - za faul/

Sędzia: Marco Guida.