Ligue 1: wicelider lepszy od wicemistrza Francji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Laurent Saccomano - OM/Olympique de Marseille / Na zdjęciu: piłkarze Olympique Marsylia

W hicie 25. kolejki Ligue 1 zajmujący drugie miejsce w tabeli zespół Olympique'u Marsylia przegrywał z Lille OSC, ale był w stanie odwrócić losy tego spotkania i zwyciężyć 2:1.

Starcie wicemistrza Francji z wiceliderem rozgrywek zapowiadało się ciekawie i trudno było wskazać jego faworyta.

Od początku rywalizacji odważniej atakowali gospodarze, a groźne strzały oddali Victor Osimhen oraz Loic Remy. Jednakże w pierwszej połowie Steve Mandanda nie dał się pokonać.

Dopiero po zmianie stron ekipa z Lille dopięła swego i w 51. minucie wyszła na prowadzenie. Wówczas świetne, prostopadłe podanie zagrał Jonathan Bamba, zaś Osimhen wygrał pojedynek sam na sam z Mandandą.

Taki obrót spraw nie podłamał przyjezdnych, którzy co prawda w 60. minucie nie wykorzystali rzutu karnego (Mike Maignan obronił uderzenie Valentin Rongiera), ale później za sprawą samobójczego gola Reinildo Mandavy doprowadzili do remisu.

Zespół z Marsylii nie zamierzał zwalniać tempa i niespełna 120 po bramce wyrównującej zadał drugi cios autorstwa Dario Benedetto, któremu asystował Valere Germain. Jak się okazało, było to trafienie decydujące o komplecie punktów dla marsylczyków.

Ligue 1, 25. kolejka:

Lille OSC - Olympique Marsylia 1:2 (0:0) 1:0 - Victor Osimhen 51' 1:1 - Reinildo Mandava 66' (sam.) 1:2 - Dario Benedetto 69'

Olympique Lyon - RC Strasbourg Alsace 1:1 (1:1)

Stade de Reims - Stade Rennais 1:0 (0:0)

Stade Brestois 29 - AS Saint-Etienne 3:2 (3:0)