Bundesliga: Fortuna Duesseldorf nie sprawiła sensacji. Triumf Werderu Brema

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / PIXATHLON / Na zdjęciu: Dawid Kownacki
Newspix / PIXATHLON / Na zdjęciu: Dawid Kownacki

W niedzielnych meczach 3. kolejki Bundesligi Werder Brema pokonał FC Augsburg (3:2), a Eintracht Frankfurt wygrał z Fortuną Duesseldorf (2:1). W barwach tego ostatniego zespołu wystąpił Dawid Kownacki.

Faworytem spotkania we Frankfurcie był Eintracht. Jednak to piłkarze Fortuny jako pierwsi strzelili gola. W 36. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Rouwen Hennings, który wykorzystał podanie Alfredo Moralesa. Eintracht odpowiedział dopiero po przerwie. Do wyrównania doprowadził Bas Dost, a w końcówce szalę zwycięstwa na stronę Eintrachtu przechylił Goncalo Paciencia. 65 minut dla Fortuny rozegrał Dawid Kownacki.

Werder Brema odniósł swoje pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Już w 6. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Yuyi Osako. Po chwili wyrównującą bramkę zdobył Ruben Vargas. Na przerwę to gospodarze schodzili w lepszych nastrojach, a do siatki rywali trafił Josh Sargent.

Tuż po wznowieniu gry drugą bramkę dla FC Augsburg zdobył Vargas. Goście nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku do ostatniego gwizdka. Werderowi zwycięstwo zapewnił Yuya Osako, który w 67. minucie po podaniu Marco Friedla po raz drugi pokonał bramkarza rywali.

Wyniki:

Werder Brema - FC Augsburg 3:2 (2:1) 1:0 - Yuya Osako 6' 1:1 - Ruben Vargas 12' 2:1 - Josh Sargent 21' 2:2 - Ruben Vargas 46' 3:2 - Yuya Osako 67'

Eintracht Frankfurt - Fortuna Duesseldorf 2:1 (0:1) 0:1 - Rouwen Hennings 36' 1:1 - Bas Dost 57' 2:1 - Goncalo Paciencia 86'

[multitable table=1143 timetable=10723]Tabela/terminarz[/multitable]

Zobacz także: Transfery. Ante Rebić blisko AC Milan. Krzysztof Piątek będzie miał wsparcie Reprezentacja Polski. Startuje zgrupowanie przed meczami ze Słowenią i Austrią