Premier League. Alisson poznał diagnozę. Może opuścić pierwszy mecz Ligi Mistrzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Alisson
PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Alisson

Podczas meczu 1. kolejki Premier League Liverpool - Norwich City (4:1) kontuzji nogi doznał bramkarz "The Reds" Alisson. W sobotę poznał diagnozę. Wiadomo już, jak długo potrwa jego przerwa w grze.

[tag=52940]

Alisson[/tag] doznał kontuzji w 37. minucie meczu z Norwich City. Bramkarz pośliznął się podczas wybijania piłki. - Sytuacja Alissona położyła się cieniem na cały mecz. Myślał, że coś go uderzyło w łydkę, co nigdy nie jest dobrym znakiem - mówił trener "The Reds" Juergen Klopp (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

Według informacji przekazanych przez ESPN Alisson opuścił stadion na wózku inwalidzkim. Jeszcze w sobotę rano nie było wiadomo, jak długo potrwa jego przerwa w grze. Juergen Klopp potwierdził jednak, że bramkarza zabraknie podczas spotkania o Superpuchar UEFA, w którym Liverpool FC zmierzy się z Chelsea FC.

Dominik King z "Daily Mail" przekazał za pośrednictwem Twittera, że Alisson doznał naderwania mięśnia łydki. Ma być wyłączony z gry przez 4-6 tygodni. Oznacza to, że może zabraknąć go podczas pierwszego meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Do momentu jego powrotu bramki "The Reds" strzec będzie Adrian.

Alisson Becker podziękował za wszystkie otrzymane wiadomości, a także zapowiedział, że wróci silniejszy najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

Czytaj także:Mauricio Pochettino krytykuje angielski system. "Powinniśmy zrobić krok wstecz"Paris Saint-Germain podjęło decyzję. Neymar nie zagra na inaugurację