Lotto Ekstraklasa. Cracovia pogromcą mistrzów. Pasy pokonały Dinamo Zagrzeb

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / JAKUB GRUCA / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: radość piłkarzy Cracovii

W drugim sparingu w czasie przygotowań do sezonu Cracovia pokonała mistrza Chorwacji Dinamo Zagrzeb (1:0). Jedyną bramkę zdobył nowo pozyskany przez Pasy Pelle van Amersfoort.

W 9. minucie Holender wykorzystał błąd bramkarza Dinama, który, biorąc udział w budowaniu akcji i będąc przed polem karnym, wykonał niecelne podanie. Pelle van Amersfoort przejął piłkę i umieścił ją w pustej bramce strzałem z ok. 25 metrów. To pierwsza zdobycz lubiącego polować pomocnika w barwach Pasów. Więcej o pasji Holendra TUTAJ.

Trener Michał Probierz, podobnie jak w poprzednim sparingu z NK Maribor, skorzystał z usług 23 zawodników, na obie połowy spotkania wystawiając dwie różne "11". W drugiej połowie na boisku pojawił się m.in. Mateusz Wdowiak, który w środę dołączył do zespołu po udziale w Mistrzostwach Europy U-21 2019.

Czytaj również -> Cracovia lepsza od mistrza Słowenii

W składzie drużyny Nenada Bjelicy zabrakło Damian Kądzior. Przeciwko Cracovii zagrali natomiast znani z występów w Lechu Poznań Emir Dilaver i Mario Situm.

Wyniki gier kontrolnych mogą napawać kibiców Cracovii optymizmem przed dwumeczem z DAC 1904 Dunajska Streda w el. Ligi Europy. W poniedziałek krakowianie pokonali mistrza Słowenii NK Maribor (2:1), a teraz rozprawili się z mistrzem Chorwacji. W sobotę Pasy zagrają natomiast z 7. zespołem ubiegłego sezonu rosyjskiej ekstraklasy - FK Orenburg.

Na zakończenie zgrupowania w Słowenii Cracovia zmierzy się jeszcze z wicemistrzem Armenii Pjunikiem Erywań (02.07). Dzień po tym meczu Pasy wrócą do Krakowa, a 11 lipca rozegrają pierwszy mecz I rundy el. Ligi Europy z DAC 1904.

Czytaj również -> Wysokie zwycięsko Legii Warszawa

Cracovia - Dinamo Zagrzeb 1:0 (1:0) 1:0 - Van Amersfoort 9'

Skład Cracovii:

I połowa: Michal Peskovic - Diego Ferraresso, Ołeksij Dytiatjew, Michał Helik (37' Niko Datković), Michal Siplak - Milan Dimun, Bojan Cecarić, Sylwester Lusiusz, Sergiu Hanca, Pelle van Amersfoort - Filip Piszczek.

II połowa: Lukas Hrosso - Cornel Rapa, Niko Datković, David Jablonsky, Mateusz Wdowiak - Janusz Gol, Damian Dąbrowski, Marcin Budziński, Rubio (72' Sebastian Strózik), Daniel Pik - Rafael Lopes.