Oficjalnie: fatalna wiadomość dla Realu Madyt. Vinicius Junior nie zagra przez kilka tygodni

Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: załamany Vinicius Junior

Nawet do końca sezonu może pauzować Vinicius Junior. To efekt kontuzji, której nabawił się podczas rewanżowego starcia 1/8 Ligi Mistrzów z Ajaksem Amsterdam (1:4).

"Po badaniach przeprowadzonych na naszym piłkarzu przez służby medyczne Realu Madryt zdiagnozowano zerwanie więzadła stawu piszczelowo-strzałkowego w prawej nodze" - poinformowała oficjalna strona Królewskich.

Przypomnijmy, iż Vinicius Junior jeszcze w pierwszej połowie meczu z Ajaksem Amsterdam musiał opuścić boisko. Początkowo Brazylijczyk przekonywał po końcowym gwizdku, że jego uraz nie jest bardzo poważny. Diagnoza dla 18-latka jest jednak fatalna.

Według hiszpańskich mediów, młody skrzydłowy nie zagra przez minimum dwa miesiące. Może się również zdarzyć, że w sezonie 2018/19 nie zobaczymy go już na hiszpańskich boiskach. Oprócz tego Vinicius Junior nie weźmie udziału w marcowym zgrupowaniu reprezentacji Brazylii.

Vinicius to jeden z największych talentów światowego futbolu. Kilka miesięcy temu trafił do Realu za 45 mln euro. W połowie sezonu wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie i zbiera pozytywne recenzje za swoje występy. Brakuje mu skuteczności, ale imponuje szybkością i zaangażowaniem w grze.

W obecnych rozgrywkach wystąpił w 33 meczach, w których strzelił 7 bramek oraz zaliczył 13 asyst. Jego wartość szacuje się na 70 mln euro.