Sparingowa sobota: pierwsze zimowe kanonady. Warta Poznań zbiła imienniczkę

Materiały prasowe / Adam Ciereszko / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań

Warta Poznań i Wisłoka Dębica strzeliły po pięć goli, a Błękitni Stargard cztery. To najskuteczniejsze kluby pierwszej w tym roku sparingowej soboty.

Michał Jakóbowski zagrał po raz pierwszy w barwach Warty Poznań po powrocie do klubu. Strzelił jednego z goli w wygranym 5:0 meczu z Wartą Gorzów Wielkopolski. Pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam po podaniu Krzysztofa Biegańskiego. Dubletem w 10 minut popisał się Michał Kozajda, który był testowany w obronie Zielonych wspólnie z Piotrem Pierzchałą. Kozajda wykorzystał dośrodkowania ze stałych fragmentów.

Przed wylotem na zgrupowanie do Turcji piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała zagrają kontrolnie wyłącznie z polskimi klubami. W meczu z Ruchem Zdzieszowice zgodnie z zapowiedziami zagrały dwie jedenastki. Do bramki trzecioligowca nie trafili najlepsi strzelcy na zapleczu Lotto Ekstraklasy, czyli Valerijs Sabala i Łukasz Sierpina. Zrobił to w doliczonym czasie Adrian Rakowski z rzutu karnego. Były pomocnik KGHM Zagłębia Lubin ustalił wynik na 1:1.

Także w doliczonym czasie padł gol na 2:2 w meczu Stomilu Olsztyn ze Zniczem Biała Piska. Trener pierwszoligowca sprawdził grupę testowanych piłkarzy. W Stomilu nie ma już między innymi Łukasza Sołowieja i Piotra Głowackiego, którzy zmienili klub w przerwie między rundami.

Latem Błękitni Stargard przeszli rewolucję kadrową. W burzliwym okresie porażka 0:3 z Bałtykiem Koszalin była sygnałem alarmowym dla trenera Adama Topolskiego. W sobotę nastąpił mały rewanż, ponieważ Błękitni rozbili trzecioligowca 4:0. Drugiego gola strzelił testowany pomocnik Konstantin Karaman.