Anglicy z uznaniem o Mateuszu Klichu. "Doskonałe opanowanie"

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / PyeongChang  / Na zdjęciu: Mateusz Klich w barwach FC Utrecht
East News / PyeongChang / Na zdjęciu: Mateusz Klich w barwach FC Utrecht

Mateusz Klich strzelił w sobotę kolejnego gola w Leeds United i swoją grą znów zadowolił angielskich dziennikarzy. - Przy strzale pokazał doskonałe opanowanie - oceniają media na Wyspach Brytyjskich.

[tag=8042]

Leeds United[/tag] wysoko pokonało na wyjeździe Norwich City 3:0 w meczu 5. kolejki ligi Championship. Swój udział w kolejnym zwycięstwie drużyny miał Mateusz Klich, który strzelił swojego trzeciego gola w sezonie.

28-latek otworzył wynik spotkania w 21. minucie, gdy precyzyjnym strzałem ze środka pola karnego zaskoczył bramkarza przeciwnika. Kolejne trafienie Klicha spowodowało kolejne wysokie oceny polskiego pomocnika w angielskich mediach.

Serwis leeds-live.co.uk ocenił występ Klicha na "8" w skali 1-10. "Przy pierwszym golu dla Leeds United pokazał doskonałe opanowanie. Póki miał siły dyrygował grą drużyny, zgasł dopiero w drugiej połowie" - opisuje portal.

Również serwis throughitalltogether.com wystawił mu notę "8".

"Przeciwko Norwich City częściej brał na siebie grę niż w spotkaniu ze Swansea City. Bardzo udanie współpracował z Saizem i Pablo Hernandezem. Kolejny bardzo dobry mecz Polaka sprawia, że bardzo trudno teraz zrozumieć decyzje Thomasa Christiansena, który odstawił go od składu" - czytamy.

Z kolei yorkshireeveningpost.co.uk pisze, że Klich czuje się z każdym spotkaniem coraz pewniej na boisku. Serwis również wystawił Polakowi notę "8".

Zespół prowadzony przez Marcelo Bielsę jest liderem tabeli Championship z 13 punktami na koncie. Z kolei dobra forma Klicha może spowodować, że już w poniedziałek jego nazwisko zostanie ogłoszone wśród powołanych do reprezentacji Polski na wrześniowe mecze z Włochami i Irlandią.