Ligue 1: trudna, ale zwycięska przeprawa Paris Saint-Germain z EA Guingamp. Niesamowity Kylian Mbappe Lottin bohaterem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Kylian Mbappe

W spotkaniu 2. kolejki Ligue 1 2018/2019, Paris Saint-Germain długo remisowało z niżej notowanym EA Guingamp, ale dwie bramki w końcówce autorstwa niesamowitego Kyliana Mbappe Lottina zapewniły gościom zwycięstwo 3:1.

Zdecydowanym faworytem sobotniego pojedynku w Guingamp był broniący mistrzowskiego tytułu zespół PSG, który przed tygodniem na inaugurację rozgrywek rozbił SM Caen 3:0, zaś wcześniej w meczu o Superpuchar Francji pokonał AS Monaco aż 4:0.

Jednakże gospodarze nie zamierzali oddać punktów bez walki i od samego początku walczyli bardzo ambitnie, umiejętnie broniąc dostępu do własnej bramki. Przyjezdni mieli przewagę w posiadaniu piłki, lecz nic z tego nie wynikało.

Piłkarze drużyny EA czekali na swoją szansę w ofensywie, która nadeszła w 20. minucie. Wówczas błąd defensorów paryżan wykorzystał Marcus Coco, który dopadł do piłki i dograł ją do niepilnowanego Nolana Rouxa. Temu nie pozostało nic innego jak wpakować futbolówkę do siatki strzałem po ziemi z 11 metrów obok bezradnego Gianluigiego Buffona.

Podopieczni Thomasa Tuchela przed przerwą jeszcze próbowali co najmniej doprowadzić do remisu, ale ta sztuka im się nie udała i pierwsza połowa zakończyła się triumfem miejscowego klubu.

Po zmianie stron na boisku pojawił się Kylian Mbappe Lottin i zaczęła się zabawa. Francuski skrzydłowy nękał obrońców EA Guingamp, ale wyrównał w 53. minucie Neymar, który wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na nim samym.

Mistrzowie Francji grali bardzo cierpliwie i to się opłaciło, bo na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry wyszli na prowadzenie za sprawą niezawodnego Mbappe Lottina. Mistrz świata z kadrą Trójkolorowych wykorzystał sytuację sam na sam z Karlem-Johanem Johnssonem, po wcześniejszym prostopadłym podaniu od Angela Di Marii.

Chwilę później Neymar zagrał piłę do Kyliana Mbappe Lottina, a ten urwał się defensorom gospodarzy i ładnym, technicznym strzałem ustalił wynik tej konfrontacji.

W innej potyczce w ramach Ligue 1 Stade de Reims dość niespodziewanie okazało się lepsze od Olympique Lyon, a jedyne trafienie zaliczył Pablo Chavarria.

Ligue 1, 2. kolejka:

EA Guingamp - Paris Saint-Germain 1:3 (1:0) 1:0 - Nolan Roux 20' 1:1 - Neymar 53 (k.) 1:2 - Kylian Mbappe Lottin 82' 1:3 - Kylian Mbappe Lottin 90'

EA Guingamp: Karl-Johan Johnsson - Pedro Rebocho, Felix Eboa Eboa, Christophe Kerbrat, Jordan Ikoko - Etienne Didot (81' Jeremy Sorbon), Ludovic Blas - Marcus Thuram (75' Yannis Salibur), Nicolas Benezet (66' Ronny Rodelin), Marcus Coco - Nolan Roux.

Paris Saint-Germain: Gianluigi Buffon - Thomas Meunier, Thiago Silva, Marquinhos, Stanley Nsoki - Adrien Rabiot, Antoine Bernede (80' Giovani Lo Celso), Christopher Nkunku (74' Moussa Diaby) - Neymar, Timothy Weah (46' Kylian Mbappe Lottin), Angel Di Maria.

Żółta kartka: Adrien Rabiot (Paris Saint-Germain).

Sędziował: Clement Turpin.