Polacy w ligach zagranicznych: Bramki Wisia, Błaszczykowskiego

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych, podczas tego weekendu na listę strzelców wpisali się: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) oraz Tomasz Wisio (LASK Linz). Na europejskich boiskach pojawiło się 23 Polaków.

Reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski strzelił bramkę dla Borussii Dortmund w meczu 31. kolejki Bundesligi wygranym na własnym stadionie przeciwko Karlsruher SC 4:0 (1:0). "Kuba" wpisał się na listę strzelców w 25 minucie spotkania. Polak przebywał na boisku do 73. minuty, kiedy zmienił go Florian Kringe. Był to drugi gol Błaszczykowskiego w obecnym sezonie.

Tomasz Wisio zdobył bramkę w spotkaniu 33. kolejki austriackiej, w którym jego LASK wygrał na własnym stadionie z SC Rheindorf Altach 2:0 (0:0). Polak rozegrał całe spotkanie i wpisał się na listę strzelców w 89 minucie. Była to pierwsza bramka polskiego obrońcy w obecnym sezonie.

Występy Polaków na boiskach zagranicznych:

Anglia

Premiership

Łukasz Fabiański (Arsenal) - cały mecz w meczu ligowym z Chelsea (1:4)

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - rezerwowy w meczu ligowym z Manchesterem City (2:0)

Euzebiusz Smolarek (Bolton) - na ławce rezerwowej w meczu ligowym z Sunderlandem (0:0)

Tomasz Cywka (Wigan Athletic) - wciąż kontuzjowany, nie zagrał w meczu ligowym z WBA (3:1)

Tomasz Kupisz (Wigan Athletic) - poza kadrą meczową w meczu ligowym z WBA (3:1)

Austria

Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Sturm Graz (2:2)

Tomasz Wisio (LASK Linz) - cały mecz i bramka w meczu ligowym z Rheindorf Altach (2:0)

Belgia

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - cały mecz w meczu ligowym z Roeselare (3:1)

Dawid Janczyk (Sporting Lokeren) - cały mecz w meczu ligowym z FCV Dender (0:2)

Błażej Radler (Tubize) - 90 minut w meczu ligowym z RAEC Mons (1:1)

Cypr

Łukasz Sosin (Anorthossis) - nie zagrał w meczu ligowym z AEL Limasol (1:1)

Tomasz Sajdak (Alki Larnaca) - nie zagrał w meczu ligowym z APEP (1:1)

Grecja

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - do 90. minuty w meczu ligowym z Panathinaikosem (0:1)

Jakub Wawrzyniak (Panathinaikos Ateny) -poza kadrą meczową w meczu ligowym z PAOK (0:1)

Maciej Żurawski (AE Larisa) - poza kadrą meczową w meczu ligowym z AEK Ateny (3:2)

Hiszpania

Primera Division

Jerzy Dudek (Real Madryt) - rezerwowy w meczu ligowym z Valencią (3:0)

Segunda Division

Adrian Sikora (Real Murcia) - nie zagrał w meczu ligowym z Tenerifą (3:1)

Niemcy

Bundesliga

Artur Wichniarek (Arminia Bielefeld) - od 76. minuty w meczu ligowym z Bayerem (2:2)

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - do 73. minuty i bramka w meczu ligowym z Karlsruher (4:0)

Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - poza kadrą meczową w meczu ligowym z Arminią (2:2)

Marcin Mięciel (VfL Bochum) - rezerwowy w meczu ligowym z Herthą (2:0)

Mariusz Kukiełka (Energie Cottbus) - cały mecz w meczu ligowym z Bayernem (1:3)

Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - cały mecz i asysta w meczu ligowym z VfL Bochum (2:0)

Jacek Krzynówek (Hannover 96) - do 85. minuty w meczu ligowym z Eintrachtem (1:1)

2. Bundesliga

Łukasz Szukała (Alemannia Aachen) - od 23. minuty w meczu ligowym z VfL Osnabruck (2:1)

Portugalia

Łukasz Madej (Academica Coimbra) - poza kadrą meczową w meczu ligowym z Leixoes (0:1)

Paweł Kieszek (Victoria Setubal) - cały mecz w meczu ligowym z Sportingiem (2:1)

Rosja

Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - do 85. minuty w meczu ligowym z CSKA (1:2)

Mariusz Jop (FK Moskwa) - od 57. minuty w meczu ligowym z Lokomotivem (0:0)

Rumunia

Paweł Golański (Steaua Bukareszt) - cały mecz w meczu ligowym z Dinamo Bukareszt (1:1)

Szkocja

Adrian Mrowiec (Heart of Midlothian Edynburg) - rezerwowy w meczu ligowym z Hibernian (0:1)

Łukasz Załuska (Dundee United) - cały mecz w meczu ligowym z Aberdeen (1:1)

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z Rangersami (1:0)

Grzegorz Szamotulski (Hibernian Edynburg) - poza kadrą meczową w meczu ligowym z Hearts (0:1)

Artur Krysiak (Motherwell FC) - na ławce rezerwowej w meczu ligowym z Saint Mirren (1:3)

Turcja

Marcin Kuś (Istanbul Buyuksehir) - cały mecz w meczu ligowym z Sivasspor (1:2)

Ukraina

Seweryn Gancarczyk (Metalist Charków) - cały mecz w meczu ligowym z Metalurgiem Donieck (1:1)

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - do 58. minuty w meczu ligowym z FK Charków (3:0)

Maciej Nalepa (FK Charków) - poza kadrą meczową w meczu ligowym z Szachtarem (3:0)

Paweł Hajduczek (Tawrija Symferopol) - pauzował za kartki w meczu ligowym z Dynamo Kijów (3:2)