Bundesliga: nudy na Mercedes-Benz Arena. Bezbarwna Borussia M'gladbach gorsza od VfB Stuttgart, epizod Kamińskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Grimm / VfB Stuttgart
Getty Images / Alex Grimm / VfB Stuttgart

Niedzielny mecz na Mercedes-Benz Arena nie zachwycił. Spotkanie było toczone w wolnym tempie i mało było sytuacji podbramkowych. Jednak dla VfB Stuttgart najważniejsze jest skromne zwycięstwo 1:0 z Borussią M'gladbach. Kamiński wszedł w końcówce.

W swoich ostatnich spotkaniach zarówno VfB, jak i Borussia spisały się słabo. W niedzielę obie ekipy chciały poprawić sobie humory i w końcu zwyciężyć, a więcej szans na sukces dawano drużynie z Moenchengladbach, która plasowała się na 10. miejscu w tabeli.

Jednakże od początku meczu na boisku lepiej prezentowali się gospodarze, którzy szybko, bo już w 5. minucie, objęli prowadzenie za sprawą Daniela Ginczka. Niemiecki napastnik trafił do siatki w sytuacji sam na sam z Tobiasem Sippelem. W tej akcji świetnym - otwierającym drogę do bramki - podaniem obsłużył go Mario Gomez.

Później przez długi czas wiało nudą, ponieważ żadna z ekip nie była w stanie stworzyć sobie dogodnej okazji do strzelenia gola. Podopieczni Dietera Heckinga chcieli odpowiedzieć rywalom, ale nie mieli argumentów, żeby zagrozić defensywie drużyny z Mercedes-Benz Arena. Gracze Źrebaków wymieniali dużo podań, lecz nic z tego nie wynikało.

Po zmianie stron Borussia M'gladbach starała się zagrać odważniej, a aktywny był Raffael, który zmienił Vincenzo Grifo. Kibice oglądający tę konfrontację mogli narzekać na brak emocji.

Tak naprawdę po raz pierwszy pod bramką strzeżoną przez Rona-Roberta Zielera zagotowało się w 79. minucie. Wówczas minimalnie obok słupka przestrzelił Josip Drmić, który po tym uderzeniu tylko złapał się za głowę.

W 90. minucie na boisku pojawił się polski obrońca VfB, Marcin Kamiński i występował tylko przez około 240 sekund.

Ostatecznie gospodarze dowieźli wiktorię do końcowego gwizdka sędziego i zapisali na swoim koncie cenne 3 punkty do tabeli Bundesligi.