Serie A: remis zespołu Bartosza Salamona, cały mecz Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Enrico Locci / Bartosz Salamon w barwach Cagliari
Getty Images / Enrico Locci / Bartosz Salamon w barwach Cagliari

Zespół SPAL z polskim obrońcą Bartoszem Salamonem w składzie zremisował 1:1 z FC Crotone w meczu 7. kolejki Serie A. Polak rozegrał całe spotkanie.

Starcie w Ferrarze było pojedynkiem drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli, gdyż piłkarze SPAL zajmowali 15. miejsce, zaś ekipa z Crotone plasowała się pozycję niżej. Swoją kolejną szansę otrzymał Salamon, który ponownie grał od pierwszej do ostatniej minuty konfrontacji.

Po pierwszej połowie rywalizacji mogli być zadowoleni z wyniku gospodarze, którzy prowadzili po bramce z 39. minuty autorstwa Alberto Paloschiego. Jednakże po przerwie wynik technicznym uderzeniem po ziemi ustalił Simy.

Swoje szóste zwycięstwo w sezonie odniósł Inter Mediolan, który po dwóch trafieniach Marcelo Brozović pokonał na wyjeździe Benevento Calcio 2:1. Honorowego gola dla przyjezdnych strzelił Marco D'Alessandro.

Do wiktorii Chievo Werona poprowadził Lucas Castro, który dwukrotnie pokonał bramkarza ACF Fiorentina. Jedyne trafienie dla gości zanotował Giovanni Simeone.

Festiwal strzelecki urządzili sobie zawodnicy Lazio Rzym, który zaaplikowali sześć bramek US Sassuolo, chociaż do przerwy na tablicy świetlnej widniał remis 1:1.

Torino FC po golach Iago Falque i M'Baye Nianga do 89. minuty prowadziło 2:0 z Hellasem Werona. Jednak ostatnie słowo należało do zespołu z Werony, który doprowadził do remisu 2:2 i wyszarpał jeden punkt.

Serie A, 7. kolejka:

SPAL - FC Crotone 1:1 (1:0) 1:0 - Alberto Paloschi 39' 1:1 - Simy 59'

Benevento Calcio - Inter Mediolan 1:2 (1:2) 0:1 - Marcelo Brozović 19' 0:2 - Marcelo Brozović 22' 1:2 - Marco D'Alessandro 42'

Chievo Werona - ACF Fiorentina 2:1 (1:1) 0:1 - Giovanni Simeone 6' 1:1 - Lucas Castro 25' 2:1 - Lucas Castro 46'

Lazio Rzym - US Sassuolo 6:1 (1:1) 0:1 - Domenico Berardi 27' (z rzutu karnego) 1:1 - Luis Alberto 45+1' 2:1 - Stefan de Vrij 56' 3:1 - Luis Alberto 58' 4:1 - Marco Parolo 64' 5:1 - Marco Parolo 70' 6:1 - Ciro Immobile 81' (z rzutu karnego)

Torino FC - Hellas Werona 2:2 (2:0) 1:0 - Iago Falque 31' 2:0 - M'Baye Niang 44' 2:1 - Alessio Cerci 89' 2:2 - Giampaolo Pazzini 90+2' (z rzutu karnego)