Premier League: błędy bramkarzy i niewykorzystana szansa Liverpoolu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jan Kruger
Getty Images / Jan Kruger

Liverpool FC tylko zremisował z West Ham United 2:2 w meczu 15. kolejki Premier League. Błędy w tym spotkaniu popełniali obaj bramkarze.

Już po pięciu minutach Liverpool prowadził z West Ham United. Sadio Mane uprzedził obrońcę, a następnie dośrodkował w pole karne, gdzie strzał w długi róg oddał Adam Lallana. Darren Randolph był bezradny w tej sytuacji.

The Reds dominowali, mogli podwyższyć prowadzenie, ale przed upływem drugiego kwadransa stracili gola po rzucie wolnym. Uderzył oczywiście Dimitri Payet, lecz źle się ustawił Loris Karius i golkiper The Reds powinien był sparować ten strzał.

Tymczasem siedem minut przed przerwą goście już prowadzili. Po długim dograniu, piłka została podbita i to zmyliło Matipa. W efekcie Michail Antonio wyszedł sam na sam z bramkarzem i pokonał go. To był jego siódmy gol w Premier League w tym sezonie, ale pierwszy zdobyty nogą.

Ledwie 180 sekund po wznowieniu gry w drugiej połowie gospodarze wyrównali. Fatalny błąd popełnił Randolph, który po dośrodkowaniu wypuścił piłkę z rąk i tę z pięciu metrów wpakował do siatki Divock Origi.

Więcej goli nie było i Liverpool tylko zremisował z WHU 2:2. Traci już sześć punktów do Chelsea i trzy do Arsenalu. Młoty wydostały się ze strefy spadkowej, a spadła do niej Swansea.

Liverpool FC - West Ham United 2:2 (1:2) 1:0 - Adam Lallana 5' 1:1 - Dimitri Payet 27' 1:2 - Michail Antonio 38' 2:2 - Divock Origi 48'

Liverpool: Karius - Clyne, Matip, Lovren (46' Klavan), Milner - Lallana, Henderson, Wijnaldum - Mane, Origi, Firmino.

WHU: Randolph - Nordtveit, Reid, Ogbonna, Cresswell - Noble, Obiang - Antonio, Lanzini (79' E.Fernandes), Payet - A.Ayew (63' Carroll).

Żółte kartki: Firmino, Mane (Liverpool).

Sędzia: Mark Clattenburg.