II liga: Gryf Wejherowo spadł z fotela lidera, sobota małych przełamań

Piłkarze Gryfa Wejherowo nie są już liderami II ligi po porażce 0:1 z Kotwicą Kołobrzeg. Drużyna znad morza, Legionovia Legionowo, a także Polonia Warszawa odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Liderowanie Gryfa Wejherowo było największym zaskoczeniem początku rozgrywek. W poprzednim sezonie nie zasłużył sportowo na utrzymanie, a ten rozpoczął od kompletu zwycięstw. Nowy trener Mariusz Pawlak triumfował, ale w sobotę jego drużyna zrobiła krok do tyłu. Wskutek porażki 0:1 z Kotwicą Kołobrzeg spadła na 2. miejsce w tabeli za Rakowa Częstochowa, który w piątek wygrał hit kolejki z PGE GKS Bełchatów.

Zwycięskiego gola dla Kotwicy zdobył Wiktor Witt strzałem z rzutu wolnego w 43. minucie. Kołobrzeżanie zdobyli pierwszy komplet punktów po remisie z Wartą Poznań i porażce z bełchatowianami. Przed trenerem Piotrem Tworkiem spokojniejszy tydzień pracy z podopiecznymi.

Po raz pierwszy zwyciężyli również piłkarze Legionovii Legionowo i Polonii Warszawa. Stołeczna drużyna sforsowała defensywę Stali Stalowa Wola w drugiej połowie. Marcin Kluska przymierzył z linii pola karnego w 54. minucie, a wynik na 2:0 ustalił w doliczonym czasie Marcin Choroś z 11. metra. Polonii wyszła na dobre zmiana bramkarza. Między słupkami stanął Dominik Pusek i zachował czyste konto.

Stal zamyka tabelę w towarzystwie Olimpii Zambrów, która otrzymała od Legionovii bagaż czterech goli. Olimpia straciła 9 bramek w trzech kolejkach, natomiast w Pucharze Polski broniła się skutecznie przed Arką Gdynia przez 94 minuty. Wszystko to pokazuje, że forma zambrowian jest niestabilna. Hat-tricka dla Legionovii zdobył Arkadiusz Ciach, napastnik pozyskany z Ursusa Warszawa, a dzieło zniszczenia rywala dokończył też Arkadiusz, tyle że Madeński.

Warta Poznań chciała zrewanżować się Polonii Bytom za porażkę w barażu o II ligę, którą poniosła ponad rok temu. Obraz meczu był inny niż wówczas. Drużyna ze Śląska była schowana na własnej połowie i oddała inicjatywę Zielonym. W końcu ci sprezentowali jej gola. Bartosz Kieliba oddał piłkę Sławomirowi Musiolikowi, a ten wykonał egzekucję płaskim strzałem. Polonia wygrała 1:0 i jest w środku tabeli. Warta zostaje w strefie spadkowej z jednym oczkiem.

W niedzielę dwa mecze: pojedynek beniaminków Olimpia Elbląg kontra Odra Opole i pucharowiczów Radomiak Radom kontra Puszcza Niepołomice.