Arjen Robben wrócił do gry po przerwie i od razu doznał kontuzji. Czeka go 6 tygodni leczenia

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO
PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO

Pech nie przestaje prześladować Arjena Robbena. W pierwszym meczu kontrolnym Bayernu Monachium przed nowym sezonem Holender doznał kontuzji mięśniowej i opuści początek sezonu.

Arjen Robben był wykluczony z występów od połowy marca i nie wziął udział w najważniejszych spotkaniach Bayernu Monachium w sezonie, czyli półfinałowym dwumeczu Ligi Mistrzów z Atletico Madryt. Kiedy jego koledzy udali się na Euro 2016 albo na urlopy, 32-latek kończył rehabilitację i szykował się do powrotu na murawę.

W sobotę Bawarczycy w debiucie Carlo Ancelottiego zmierzyli się z SV Lippstadt 08 (wygrali 4:3). Robben wybiegł na boisko w podstawowym składzie, strzelił gola, ale już w 35. minucie poprosił o zmianę z powodu urazu. Przeprowadzone badania wykazały, że Holendra czeka 6 tygodni przerwy w treningach.

W efekcie skrzydłowego na pewno zabraknie w trzech oficjalnych sierpniowych pojedynkach Bayernu (Superpuchar Niemiec, I runda Pucharu Niemiec oraz 1. kolejka Bundesligi). Do dyspozycji trenera będzie najwcześniej po wrześniowej przerwie na mecze reprezentacji.

{"id":"","title":""}