Porażka Valencii w prestiżowych derbach. Levante zbliża się do bezpiecznej strefy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Manuel Bruque  / Deyverson
PAP/EPA / Manuel Bruque / Deyverson

W pierwszym niedzielnym meczu 29. kolejki Primera Division Levante wygrało na własnym boisku z Valencią 1:0. Jedyną bramkę w derbach regionu zdobył Giuseppe Rossi.

Do derbów Walencji Levante przystępowało z ostatniego miejsca w tabeli, z kolei Valencia plasowała się na 12 miejscu z 11 punktami straty do lokaty gwarantującej start w Lidze Europy.

Ekipy przed pierwszym gwizdkiem dzieliło 13 oczek, jednak na Ciudad de Valencia ze znacznie lepszej strony zaprezentowali się gospodarze. Już w pierwszej połowie Giuseppe Rossi trafił w słupek, a golkiper Diego Alves popisał się dwoma świetnymi interwencjami. Upragniony gol padł w 65. minucie. Juanfran wyrzucił piłkę z autu, a tę do siatki skierował Rossi. Włoski napastnik pod koniec stycznia został wypożyczony z Fiorentiny i ma na koncie już 3 trafienia.

Valencia zaprezentowała się poniżej oczekiwań i przegrała już trzeci mecz z rzędu. Levante na tę chwilę traci tylko 3 punkty do bezpiecznej strefy.

Levante UD - Valencia CF 1:0 (0:0) 1:0 - Giuseppe Rossi 65'