Serie A: Napoli nie wyprzedziło Juventusu! Dobry występ i remis Milanu z wiceliderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP
PAP

W 26. kolejce Serie A Juventus tylko zremisował z Bologna FC (0:0), a jego potknięcia nie wykorzystali piłkarze SSC Napoli. Ich pojedynek z AC Milan na zakończenie tej serii gier zakończył się wynikiem 1:1.

Napoli od początku spotkania przeważało i dążyło do objęcia prowadzenia. Tym razem Milan prezentował się jednak znacznie lepiej niż w rundzie jesiennej, kiedy przegrał na własnym terenie 0:4. Azzurri, którzy w czwartek walczyli z Villarrealem w Lidze Europy, mieli niełatwe zadanie z wypoczętym rywalem.

Kibice gospodarzy na gola czekali do 39. minucie. Neapolitańczycy mieli szczęście, że po niezbyt mocnym uderzeniu Lorenzo Insigne z 25 metrów piłka zrykoszetowała i na skutek tego Gianluigi Donnarumma nie zdążył z interwencją. SSC długo pracowało na otwarcie wyniku, by następnie szybko roztrwonić przewagę. Wyrównał Giacomo Bonaventura, który zamknął dośrodkowanie Keisuke Hondy niefortunnie przedłużone przez Kalidou Koulibaly'ego.

Druga odsłona należała do gospodarzy, którzy jednak nie zdołali zadać zwycięskiego ciosu. Zrobili wiele, by wygrać, ale fortuna nie była po ich stronie. Dries Mertens tylko ostemplował słupek, Gonzalo Higuain albo uderzał zbyt lekko, albo minimalnie niecelnie, z kolei w 90. minucie Omar El Kaddouri w dogodnej pozycji trafił prosto w Donnarummę.

Milan pokazał się z dobrej strony zwłaszcza w defensywie, a w końcówce nie bronił się rozpaczliwie, lecz także starał się wyprowadzać kontrataki i Pepe Reina miał trochę pracy. Rossoneri ewidentnie są na najlepszej drodze, by powrócić do ścisłej czołówki Serie A, ale muszą jeszcze odrobić straty z pierwszej połowy sezonu.

Napoli mogło powrócić na pozycję lidera, tymczasem wskutek straty dwóch punktów nadal plasuje się "oczko" za Juventusem. Kolejnym ligowym przeciwnikiem ekipy Maurizio Sarriego będzie 29 lutego Fiorentina.

SSC Napoli - AC Milan 1:1 (1:1) 1:0 - Insigne 39' 1:1 - Bonaventura 44'

Napoli: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Allan (81' Gabbiadini), Jorginho, Hamsik - Callejon (65' Mertens), Higuain, Insigne (89' El Kaddouri).

Milan: Donnarumma - Abate, Alex, Zapata, Antonelli - Honda, Montolivo (82' Bertolacci), Kucka, Bonaventura - Niang (87' Balotelli), Bacca (72' Menez).

Żółte kartki: Donnarumma, Montolivo (Milan).

Sędzia: Luca Banti.