Serie A: Napoli najlepsze na półmetku sezonu! Skorupski i Zieliński pokonali Glika

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ETTORE FERRARI
PAP/EPA / ETTORE FERRARI

SSC Napoli rozgromiło Frosinone Calcio 5:1 w meczu 19. kolejki Serie A i awansowało na pierwsze miejsce w tabeli. Empoli FC odniosło cenne zwycięstwo w konfrontacji z Torino FC po świetnym występie Łukasza Skorupskiego.

Azzurri wykorzystali potknięcie Interu, który uległ Sassuolo 0:1, i wysunęli się na czoło stawki. Napoli wygrało wysoko z beniaminkiem i na półmetku sezonu ma 41 punktów, czyli dwa więcej od wicelidera. We Włoszech pojawia się coraz więcej opinii, że ekipa Maurizio Sarriego jest gotowa, by przerwać dominację Juventusu i wywalczyć Scudetto. Wydaje się, nie są to zdania przesadzone.

Przeciwko Frosinone dubletem popisał się Gonzalo Higuain, który ma już na koncie 18 goli w sezonie. Trafił również świetnie dysponowany w tym sezonie Marek Hamsik, a dwukrotnie asystował Jose Callejon. Drugą połowę sezonu Napoli rozpocznie od meczu ze wspomnianym już Sassuolo.

Empoli nie przestaje zaskakiwać! W meczu z Interem drużyna Marco Giampaolo nie miała szczęścia (0:1 po dobrej grze), za to fortuna sprzyjała jej w Turynie. Jedynego gola strzelił Massimo Maccarone w sytuacji sam na sam z Daniele Padellim po podaniu Riccardo Saponary i rykoszecie od nogi obrońcy. Poza tym świetnie między słupkami spisywał się Łukasz Skorupski, który kilka razy ratował swoją drużynę. Bronił w sytuacjach sam na sam, po strzałach z dystansu oraz z ostrego kąta. Popisywał się znakomitym refleksem i instynktem bramkarskim.

Całe zawody rozegrali również Piotr Zieliński i Kamil Glik. Obaj próbowali swojego szczęścia w akcjach ofensywnych, uderzali na bramkę i niewiele zabrakło im do wpisania się na listę strzelców. Kapitan Byków strzelał w samej końcówce tuż obok słupka i nie uratował dla swojej drużyny nawet punktu.

Paweł Wszołek zawiódł oczekiwania trenera Hellasu i już w 46. minucie został zmieniony. Werończycy znów przegrali i kończą pierwszą połowę sezonu bez zwycięstwa na koncie! Od strefy spadkowej oddaliła się Genoa, która pokonała na wyjeździe wyżej notowaną Atalantę. W górnej połówce tabeli dość niespodziewanie plasuje się Chievo po wygranej na Bologną.

Frosinone Calcio - SSC Napoli 0:5 (0:2) 0:1 - Albiol 20' 0:2 - Higuain (k.) 30' 0:3 - Hamsik 59' 0:4 - Higuain 60' 0:5 - Gabbiadini 72' 1:5 - Sammarco 81'

Torino FC - Empoli FC 0:1 (0:0) 0:1 - Maccarone 56'

Bologna FC - Chievo Werona 0:1 (0:0) 0:1 - Pepe 79'

W 37. minucie Destro (Bologna) nie wykorzystał rzutu karnego.   Atalanta Bergamo - Genoa CFC 0:2 (0:0) 0:1 - Dzemaili 79' 0:2 - Pavoletti 81'

Hellas Werona - US Palermo 0:1 (0:1) 0:1 - Vazquez 27'