Serie A: Skorupski niepokonany od 300 minut, asysta Zielińskiego, zespół Wszołka zatrzymał Milan

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News
East News

Empoli FC przy udziale Łukasza Skorupskiego i Piotra Zielińskiego wygrało kolejny mecz, a Paweł Wszołek i jego Hellas niespodziewanie odebrali zwycięstwo Milanowi.

Łukasz Skorupski skapitulował w meczu 13. kolejki z Fiorentiną (2:2) w 61. minucie, a następnie zachował czyste konto przeciwko Lazio (1:0), Hellasem (1:0) oraz Carpi (3:0). To oznacza, że jest niepokonany już od 300 minut!

W niedzielę były golkiper Górnika Zabrze nie miał zbyt wiele pracy, a jego koledzy bez trudu rozprawili się z przedostatnim w tabeli Carpi. W 87. minucie polski bramkarz źle interweniował w polu karnym, jednak w porę zaasekurował go stoper Lorenzo Tonelli.

Udział w sukcesie miał Piotr Zieliński, który tuż po przerwie idealnie dograł do Massimo Maccarone, a ten otworzył wynik. Później Empoli strzeliło jeszcze dwa gole i pokonało beniaminka grającego bez Kamila Wilczka. Azzurri awansowali już na 9. miejsce w tabeli.

Do sporej niespodzianki doszło na San Siro, gdzie outsider z Werony zdołał zremisować z Milanem. Rossoneri po przerwie złamali opór Hellasu dzięki trafieniu Carlosa Baccy po podaniu Luiza Adriano, ale kilka chwil później Nigel de Jong jako ostatni obrońca faulował w polu karnym, a z "wapna" nie pomylił się weteran Luca Toni.

Do 80. minuty wśród gości wystąpił Paweł Wszołek. Skrzydłowy zwłaszcza przed przerwą był dosyć aktywny, a po zmianie stron został ukarany żółtą kartką. To drugi ligowy pojedynek Hellasu pod wodzą Luigiego Delneri i drugi, w którym Polak zagrał w podstawowym składzie.

Milan zaliczył sporą wpadkę i do prowadzącego w tabeli Interu traci już 11 punktów, a ściga go m.in. ambitne Empoli. Za tydzień ekipa Sinisy Mihajlovicia zmierzy się na wyjeździe z 18. w tabeli Frosinone Calcio.

AC Milan - Hellas Werona 1:1 (0:0) 1:0 - Bacca 52' 1:1 - Toni (k.) 57'

Czerwona kartka: de Jong /56'/ (Milan).

Empoli FC - Carpi FC 1909 3:0 (0:0) 1:0 - Maccarone 46' 2:0 - Saponara 51' 3:0 - Maccarone 61'

Chievo Werona - Atalanta Bergamo 1:0 (0:0) 1:0 - Birsa 76'

W 68. minucie Paloschi (Chievo) nie wykorzystał rzutu karnego.

Czerwona kartka: Cherubin /66'/, Kurtić /90+1'/ (obaj Atalanta).