Primera Division: Jest życie bez Cristiano Ronaldo! Spokojna wygrana Królewskich

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Marcio Machado
Newspix / Marcio Machado

Podopieczni Carlo Ancelottiego pozostaną na pozycji lidera Primera Division. Królewscy zrobili sobie mały strzelecki trening bez udziału zawieszonego Cristiano Ronaldo.

Drugi raz w tym sezonie piłkarze Realu Madryt musieli poradzić sobie bez Cristiano Ronaldo, którego w linii napadu zastąpił James Rodriguez. Kolumbijczyk został przesunięty do przodu, a środek pola wzmocnił były piłkarz Realu Sociedad - Asier Illarramendi. [ad=rectangle]

Spotkanie kapitalnie rozpoczęło się dla gości. Już w 38. sekundzie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rubena Pardo celną główką popisał się Asier Elustondo. Tym samym 20-latek w swoim 3. występie Primera Division zaliczył premierowego gola.

Na odpowiedź Królewskich nie trzeba było długo czekać. Po dokładnej centrze Marcelo silnie pod poprzeczkę z główki uderzył James. Od tego momentu przewaga miejscowych z minuty na minutę wzrastała, a coraz więcej pracy miał bramkarz Basków, Geronimo Rulli.

Argentyńczyk nie miał jednak nic do powiedzenia przy trafieniu Sergio Ramosa. Środkowy defensor znalazł się na ósmym metrze i skutecznie dobił uderzenie Karima Benzemy.

Wynik mógł być znacznie wyższy. Ofensywny kwartet Isco - James - Gareth Bale - Benzema co chwilę wpadał w "szesnastkę" rywali, a mnóstwo pracy miał golkiper Sociedad. Na trzecią bramkę kibice musieli czekać do 52. minuty. Francuski napastnik świetnie rozegrał futbolówkę z Walijczykiem i zaliczył swojego 10. gola w tym sezonie.

Benzema został również autorem najpiękniejszego gola popołudnia. Były zawodnik Olympique Lyon zagrał z klepki z Isco i po kapitalnym strzale z linii pola karnego umieścił piłkę w samym okienku.

Więcej bramek już nie padło, a z pewnością zadowolony ze swojej postawy nie może być Bale, który zastępował na lewej stronie CR7. Walijczyk zmarnował dwie stuprocentowe okazje - najpierw nie trafił praktycznie do pustej bramki, a następnie przegrał pojedynek oko w oko z Rullim.

Real Madryt - Real Sociedad 4:1 (1:1) 0:1 - Aritz Elustondo 1' 1:1 - James Rodrigez 3' 2:1 - Sergio Ramos 37' 3:1 - Benzema 52' 4:1 - Benzema 76'

Real Madryt: Casillas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Kroos (81' Khedira), Illarramendi, Isco - James (74' Jese), Benzema (81' Hernandez), Bale.

Real Sociedad: Rulli - Aritz Elustondo (62' Bergara), Mikel Gonzalez, Inigo Martinez, Yuri - Ruben Pardo, Gorka Elustondo - Xabi Prieto, Granero, Canales (46' De la Bella) - Vela (17' Agirretxe).

Żółte kartki: Illarramendi, Marcelo, Khedira (Real Madryt) oraz Yuri (Real Sociedad).

Sędzia: Alvarez Izquierdo.